РПЦ визнала перемогу Лукашенка. ПЦУ закликала білорусів боротися за автокефалію

13.08.2020, 17:21
РПЦ визнала перемогу Лукашенка. ПЦУ закликала білорусів боротися за автокефалію - Фото
Глава ПЦУ Епіфаній (Фото: pomisna.info)

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликав білоруський народ захистити демократичне і незалежне майбутнє своєї держави і боротися за автокефалію Церкви. Про це він написав у  Facebook.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У той же час білоруська філія РПЦ "сердечно привітала" Лукашенка з перемогою на виборах. Посланник Московського патріарха в Білорусі митрополит Павло (Пономарьов) закликав людей утриматися від "барикад і мітингів".

Митрополит Епіфаній вимагає припинити насильство і звільнити затриманих невинних громадян Білорусі.

Предстоятель ПЦУ нагадав про спільну церковну і державну історію українського та білоруського народів і підкреслив, що Православна церква Білорусі має підстави і право просити Матір-Церкву про надання Томосу про автокефалію, коли на те буде її бажання.

Митрополит Епіфаній побажав білоруському народу знайти свою власну відповідь на виклики, захистити свої гідність і свободу, демократичне і незалежне майбутнє своєї держави.

"Долучаю свій голос до заяв тих численних держав, міжнародних і громадянських інститутів, хто наполегливо закликає до негайного припинення насильства, звільнення тисяч невинно затриманих та проведення конструктивного діалогу між керівництвом Білорусі та громадянським суспільством для мирного виходу з кризи", - додав Епіфаній.

Читайте також: Протести і страйки проти Лукашенка. Хроніка революції в Білорусі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?