Російські хакери атакували пошту оточення Варфоломія - ЗМІ

27.08.2018, 16:57
Російські хакери атакували пошту оточення Варфоломія - ЗМІ - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Зокрема, хакерів цікавило листування наближених до патріарха митрополитів Константинопольської церкви

Російські хакери витратили роки, намагаючись отримати доступ до приватної кореспонденції деяких з високопоставлених православних діячів світу, наближених до вселенського патріарха Варфоломія. Про це повідомляє АР, нагадуючи, що Україна зараз знаходиться в процесі створення помісної православної церкви.

Хакери з прокремлівського угруповання Fancy Bear намагалися зламати електронні поштові скриньки ієрархів Константинопольського патріархату.

За даними AP, хакери атакували 4,7 тисячі адрес електронної пошти. Ця інформація була надана в минулому році американською компанією SecureWorks.

Зокрема, їх цікавило листування наближених до Варфоломія митрополитів Константинопольської православної церкви Варфоломія (Самараса), Еммануїла (Адамакіса) і Елпідофора (Ламбрініадіса). Сам патріарх електронною поштою нібито не користується. Всі вони, за інформацією АР, залучені в процес надання українській церкві Томосу про автокефалію.

Агентство намагалося отримати коментар у представника Варфоломія, однак він відмовився висловлюватися на цю тему.

Також від коментарів відмовилася і РПЦ.

Вселенський патріархат переніс засідання Синоду з вересня на жовтень. За даними ЗМІ, засідання може відбутися 9-11 жовтня. Очікується, що на засіданні розглянуть питання про надання томосу про автокефалію Українській православій церкві.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих