RU

Росія нашіптує українцям про "геноцид", просуває Спутнік V: звіт ЄС про вакцино-фейки

29.04.2021, 10:46
Росія нашіптує українцям про
Ампула з російською вакциною (фото – ЕРА)

Росія на всіх рівнях – від керівництва до низової активності в соцмережах – намагається за допомогою брехні і дезінформації очорнити антикоронавірусні вакцини "західної" розробки, і одночасно виставити як благо свої. Звіт EUvsDisinfo від Європейської зовнішньополітичної служби про пропаганду з РФ з багатьма прикладами можна скачати у форматі PDF.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Автори пишуть, що російська "вакцинна дипломатія" йде за логікою гри з нульовою сумою і поєднується із зусиллями щодо дезінформації, спотворення фактів і маніпуляціями для підриву довіри до вакцин Заходу, інститутів ЄС і західно-європейських стратегій вакцинації.

"І Росія, і Китай використовують контрольовані державою ЗМІ, мережі проксі-ЗМІ і соцмережі, включаючи офіційні дипломатичні акаунти, для досягнення цих цілей", – підкреслили в EAD.

Читайте також: У складі Спутнік V знайшли здатний до розмноження аденовірус

Там відзначили, що акаунти вакцини Спутнік V поєднують її рекламу з дезінформацією про "упереджене ставлення Заходу", "витівки біг-фарми", "змову проти Росії", "саботаж вакцини", "свідому затримку реєстрації в ЄС" тощо. Там також некоректно порівнюють Спутнік V із конкурентами (див. пізнавальний ролик на противагу, – ред.).

EAD повідомляє, що росЗМІ, включаючи основні держресурси, випинають у матеріалах "небезпеку" західних вакцин: гіпертрофують негативні моменти, виривають їх із контексту і упереджено представляють препарати як небезпечні. РосЗМІ повідомляють читачам, як Кремль "успішно" бореться з епідемією, тоді як на Заході нібито "все жахливо".

Читайте також: Частота побічних ефектів від вакцин Pfizer і AstraZeneca менша, ніж у клінічних випробуваннях

У звіті уточнюють: кремлівська дезінформація проти України та інших країн Східного партнерства " адаптована до місцевої ситуації і часто передається місцевою мовою".

"Україна і її уряд стали предметом особливо жорсткої критики з боку російських державних і місцевих прокремлівських ЗМІ. Уряд звинувачувався в "геноциді" населення "за наказом Вашингтона", зокрема через відмову від Спутнік V", – йдеться в доповіді.

Дезінформаційна кампанія РФ в Україні також включає просування високої оцінки дій влади Білорусі з боротьби з COVID-19, включаючи їхню співпрацю з РФ, додали в EAD.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини