RU

Російські вчені назвали точний час можливого апокаліпсису

03.09.2012, 16:34
Російські вчені назвали точний час можливого апокаліпсису - Фото
Фото: conec-sveta.ru
Учені з Державного астрономічного інституту ім. П.Штернберга Московського державного університету (МДУ) передбачають, що в 2029 році планета зіткнеться з небезпечним астероїдом Апофіс (Apophis), який може поховати землян.

Як передають Вести, астрономи заявили, що зіткнення станеться 13 квітня о 4:36 за Гринвічем. Астероїд, який містить енергію 65 тисяч атомних бомб, з масою в 50 мільйонів тонн і діаметром 320 метрів перетне орбіту Місяця і кинеться до Землі зі швидкістю 45 тис. км/ч. "Це справді небезпечно для Землі, тому що якщо астероїд впаде на її поверхню, то від одного його падіння виділення енергії буде, як від падіння тисяч атомних бомб", - зазначив завлабораторією астрономічного інституту МДУ Михайло Прохоров.

За його словами, 13 квітня 2029 року (в момент наступного зближення Землі з астероїдом) відбудеться катастрофа, якщо космічний кругляк потрапить в гравітаційну "шпарину" - смужку простору в кілометр шириною. Тоді сила тяжіння Землі розгорне Апофіс у небезпечному напрямку, і планета виявиться буквально на прицілі.

"Цей астероїд ніхто не зупинить, тому що він великих розмірів, - вважає Володимир Алексєєв, завідувач лабораторією Троїцького Інституту інноваційних і термоядерних досліджень. - Це дуже небезпечно, тому що він накриє величезну територію, як на Тунгусці".

Зараз вчені шукають способи зупинити смертоносний шлях астероїда. Одні пропонують встановити на поверхні Апофіса ракетний двигун, інші - відкинути агресора лобовим ударом космічного корабля, треті - підірвати астероїд потужним ядерним зарядом. Вчені відзначають, що падіння астероїда припадає на смугу в 50 кілометрів, що пролягає через Росію, Центральну Америку і Атлантику. Але навіть якщо Апофіс впаде в океан, утворюється воронка завглибшки в 3 і діаметром в 8 кілометрів, від якої навсібіч побіжать хвилі цунамі.

У 2020 році на Апофіс планують відправити так званий "гравітаційний трактор". Він вивчить склад і поведінку космічного тіла і спробує відхилити його орбіту, щоб виключити навіть щонайменшу вірогідність зіткнення.

Нагадаємо, астероїд Апофіс, який  зближуються із Землею, був відкритий вченими в 2004 році в обсерваторії в Арізоні. Вважається, що в результаті зближення із Землею в 2029 році він заподіє величезні руйнування на тисячах квадратних кілометрів, але не створить довгострокових глобальних ефектів. За даними NASA, в разі падіння об'єкта в моря або великі озера не обійдеться без високоруйнівного цунамі. Всі населені пункти, розташовані на відстані 3-300 км від вибуху, в залежності від рельєфу області падіння, можуть бути знищені повністю.

Зазначимо, раніше деякі російські вчені висловлювали думки, що зіткнення Апофіса з Землею малоймовірно.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини