RU

Росіяни все більше хочуть революції, - доповідь

24.10.2012, 12:00
Росіяни все більше хочуть революції, - доповідь - Фото
Фото: ЕРА
У Росії збільшилася частка населення, яка сприймає революцію як єдину альтернативу в разі відмови влади від поновлення. Про це йдеться в новій доповіді Центру стратегічних розробок, який цитує Російська служба Бі-бі-сі.

Як відзначають політологи, за короткий період з весни цього року в масовій свідомості росіян відбулися помітні зміни, що відображають падіння рейтингів президента Володимира Путіна. "В очах масових верств суспільства легітимність революційно-протестного оновлення влади помітно посилюється, - говориться в доповіді. - Автори дослідження інтерпретують цей зсув у суспільній свідомості, як перехідний, що може призвести до остаточного руйнування так званої ідеології "путінської стабільності"".

Експерти ЦСР констатують наявність двох основних тенденцій у сучасній політичній ситуації в Росії - кількісне ослаблення протестного руху в Москві і падіння рейтингів довіри до влади по всій країні.

При цьому скорочення протестного руху, на думку політологів, свідчить не про його "загасання", а про переструктурування. Активісти розділяються на сегменти залежно від політичних уподобань, - говориться в доповіді.

Експерти запропонували в доповіді три сценарії розвитку політичної ситуації в Росії - масову непокору, самовідновлення влади або стагнація з наступним національним вимиранням. Більшість респондентів, які брали участь у дослідженні, розглядають сценарій добровільного самооновлення влади або її зміни через вибори як "утопічний".

Тим часом, переважна частина респондентів сама не готова проявляти протестну активність, але "вже починає пред'являти попит на протести з боку інших членів суспільства і виражає до таких протестів зростаюче співчуття", - йдеться в доповіді.

Про появу виразних депресивних тенденцій в Росії політологи говорили ще восени 2011 року, коли Путін, який займав пост прем'єр-міністра, заявив про намір знову балотуватися на посаду президента. Тоді основні соціологічні агентства констатували зростання протестних настроїв у суспільстві і бажання емігрувати з країни. В даний час в країні продовжує складатися "важка моральна обстановка", і спостерігається зростання недовіри до всіх політичних лідерів - як у владі, так і в опозиції, - говориться в доповіді ЦСР.

Рейтинг Путіна, який знижувався з 2009 року, продемонстрував зростання на 10% в ході передвиборної кампанії, але цей ефект виявився недовготривалим. За даними ЦСР, в березні його рейтинг становив 55%, але до другої половини жовтня знизився до 44%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини