RU

Росія звинувачує активістів Грінпіс за статтею "піратство"

24.09.2013, 13:01
Росія звинувачує активістів Грінпіс за статтею
Акція Грінпіс на платформі Прирозломного (фото - ЕРА)
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за статтею "піратство" у зв'язку спробою активістів Грінпіс провести акцію протесту проти нафтовидобутку в Арктиці.

Офіційний представник відомства Володимир Маркін назвав акцію екологів посяганням на суверенітет Росії і заявив, що до кримінальної відповідальності будуть притягнуті всі особи, які вчинили напад на платформу Прирозломного російської компанії Газпром, незалежно від їх громадянства. Максимальний термін за статтею "піратство" - 15 років позбавлення волі.

Минулого тижня на криголам екологів Арктік Санрайз висадилися збройні російські прикордонники. Вони затримали 25 активістів Грінпіс, в тому числі чотирьох громадян Росії. Сьогодні корабель під конвоєм прибув до Мурманська.

В організації вважають звинувачення у піратстві абсурдними. Екологи заявляють, що проводили мирний протест. Громадські екологічні організації Росії та СНД закликали президента Володимира Путіна звільнити затриманих активістів Грінпіс.

У 2012 році екологи вже проводили подібну акцію на Прирозломного. Активістам вдалося закріпитися на платформі і протриматися близько 15 годин. Кримінальна справа тоді не порушувалася.

Джерело: Радіо Свобода
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини