RU

Росія знову подала заявку в ООН на спірну територію Арктики

04.08.2015, 10:41
Росія знову подала заявку в ООН на спірну територію Арктики - Фото
Фото: ЕРА

Росія повторно подала в ООН заявку на розширення меж континентального шельфу в Арктиці за рахунок приєднання хребта Ломоносова та інших ділянок дна Північного Льодовитого океану, передає Русская служба Би-би-си.

У заявці Росії йдеться про те, що ці ділянки дна є природними компонентами материкової окраїни - саме на цій підставі Конвенція з морського права дозволяє розширювати економічну зону держав.

Міністр природних ресурсів і екології Росії Сергій Донський восени минулого року заявляв, що в заявці йдеться про збільшення виключної економічної зони на 1,2 млн квадратних км в Північному Льодовитому океані, що дозволить збільшити доступні Росії запаси вуглеводневих ресурсів більш ніж на 5 млрд тонн умовного палива.

Нагадаємо, Росія вже подавала аналогічну заявку в 2001 році, проте комісія ООН відхилила її, заявивши про недостатність доказів. На підводний хребет Ломоносова також претендує Канада.

Північний полюс і прилеглий до нього регіон Північного Льодовитого океану не належать жодній країні, але Канада, Данія, Норвегія, Росія і США володіють правами на 370-кілометрову виняткову економічну зону біля своїх берегів. За оцінками геологів, на цій території може знаходитись близько 30% нерозвіданих запасів природного газу і 15% нафти.

В останні роки Росія активізувала наукову і військову діяльність в Арктиці. Як стало відомо восени минулого року, в Росії до 2017 року буде сформовано нове арктичне командування Північ для захисту національних інтересів в Арктиці.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини