RU

Росія веде гібридну війну з Європою - Расмуссен

16.04.2015, 12:36
Росія веде гібридну війну з Європою - Расмуссен - Фото
Андерс Фог Расмуссен
Все більш непередбачувана Росія веде гібридну війну з Європою, намагаючись дестабілізувати держави зсередини, і тепер вона більш небезпечна, ніж за часів СРСР, заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен в інтерв'ю Newsweek.

Він висловив побоювання, що Росія застосує військову тактику типу тієї, яку зараз використовує в Україні. "Росія обрала цей підхід, суміш дуже добре відомих звичайних засобів ведення війни з новими, більш витонченими кампаніями пропаганди та дезінформації, в тому числі спробами вплинути на громадську думку через фінансові зв'язки з політичними партіями на території країн НАТО та участь в НКО", - заявив екс-генсек.

"Навіть у радянські часи вони остерігалися говорити про ядерний конфлікт. Тепер ми бачимо відкриті дебати. У цьому відношенні сьогоднішня Росія небезпечніше, ніж СРСР. Радянський Союз був більш передбачуваним, ніж нинішнє керівництво", - зазначив Расмуссен.

Колишній генсек радить НАТО переглянути визначення акту агресії. "На саміті НАТО ми вже зробили перший важливий крок: оновили термінологію збройного нападу, щоб вона включала і кібератаки. Тепер ми вважаємо кібербезпека частиною колективної безпеки. Думаю, у світлі російських гібридних засобів ведення війни ми повинні приділити цьому поняттю ще більше уваги", - заявив він.

За його словами, потрібно більше інвестувати в кібербезпеку і розвідку, а також активізувати обмін даними між союзниками.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини