RU

Росія продовжує вбивати сирійців касетними бомбами - РКЦ

08.02.2016, 17:07
Росія продовжує вбивати сирійців касетними бомбами - РКЦ - Фото
Фото: hrw.org

Сирійсько-російські сили використовують в Сирії заборонені міжнародним співтовариством касетні боєприпаси. З 26 січня 2016 року зафіксовано щонайменше 14 таких випадків в п'яти провінціях. Про це йдеться в опублікованому сьогодні звіті Human Rights Watch.

В результаті атак загинули, щонайменше, 37 цивільних осіб, в тому числі 6 жінок і 9 дітей, поранені десятки мирних жителів.

За словами директора близькосхідного відділення організації Надіма Хурі, в справі вирішення сирійського кризи потрібно почати з "зобов'язань з боку Росії і Сирії припинити використання касетних боєприпасів".

У 14 задокументованих випадках є, принаймні, один свідок нападу. 27 січня в Кафр Лахе він сфотографував військовий літак, який, за його словами, летів поруч з місцем падіння бомб. У Human Rights Watch визначили, що це був Су-25. Згідно загальнодоступної інформації, Су-25 не використовується сирійськими силами. Росія ж використовує в Сирії близько 12 таких літаків.

Росія продовжує вбивати сирійців касетними бомбами - РКЦ

Фото: hrw.org

При цьому реальне число нападів з використанням касетних боєприпасів, наголошують правозахисники, швидше за все, трохи вище. Місцеві активісти повідомили, щонайменше, про вісім додаткових атак, починаючи з 26 січня. Однак свідків цих нападів немає.

За інформацією Human Rights Watch, сирійсько-російські збройні сили використовують касетні боєприпаси RBK-500 і ShOAB-0,5. У звіті містяться відповідні фотографії і відеозаписи, отримані від місцевих жителів і активістів організації, із зазначенням місць падіння бомб і числа викликаних ними жертв.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Human Rights Watch вже  звинувачували ВВС РФ і сирійські збройні сили в застосуванні касетних боєприпасів.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини