RU

Росія поставить Сирії ракети, аби ​​уникнути вторгнення

28.05.2013, 15:40
Росія поставить Сирії ракети, аби ​​уникнути вторгнення - Фото
С-300 (фото - archive.kremlin.ru)

Росія заявила, що доставить до Сирії ракетні комплекси С-300, які дозволять Дамаску протистояти іноземній інтервенції. За словами заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова, ракети є стабілізуючим чинником, оскільки відвернуть деякі "гарячі голови" від втручання в конфлікт.

Росія також критично поставилася до рішення Євросоюзу не продовжувати ембарго на постачання зброї сирійській опозиції. "Євросоюз фактично підливає масло у вогонь конфлікту і знижує шанси на результативне проведення конференції з політичного врегулювання в Сирії, в успіху якої він мав би бути зацікавлений", - заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Заступник глави МЗС також сказав, що рішення Євросоюзу зняти збройне ембарго - це приклад подвійних стандартів. Рябков сказав, що зняття заборони суперечить "духу і букві міжнародного Договору про торгівлю зброєю, який буде відкритий для підписання 3 червня цього року". Він також наголосив, що подібний крок підриває перспективи проведення мирної конференції по Сирії.

С-300 - сімейство зенітних ракетних систем середнього радіусу дії. Призначені для оборони великих промислових і адміністративних об'єктів, військових баз і пунктів управління від ударів засобів повітряно-космічного нападу супротивника. Здатні вражати балістичні та аеродинамічні цілі. Є можливість нанесення ударів по наземних цілях із заздалегідь відомими координатами.

Нагадаємо, раніше держсекретар США Джон Керрі оголосив, що Вашингтон посилить підтримку сирійської опозиції в її боротьбі за повалення режиму Башара Асада і почне прямі поставки повстанцям медикаментів і продовольства.

Протистояння в Сирії між урядовими військами і повстанцями забрало вже більше 80 тисяч життів. У опублікованій заяві Наглядової ради з прав людини в Сирії наголошується, що майже половина загиблих - це мирні жителі.

Криза в Сирії почалася з демонстрацій у березні 2011 року, після чого переросла у збройний конфлікт. Зусилля міжнародного співтовариства з пошуку дипломатичного вирішення проблеми поки не дають результатів через серйозні розбіжності в Радбезі ООН. За даними ООН, на сьогоднішній день 6,6 мільйона сирійців потребують допомоги. 4,25 мільйона з них - внутрішньо переміщені особи і 1,3 мільйона - сирійці, що знайшли притулок в сусідніх країнах.

Джерело: Російська служба
Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини