RU

Росія і НАТО готуються до найгіршого зі сценаріїв - аналітики

12.08.2015, 13:20
Росія і НАТО готуються до найгіршого зі сценаріїв - аналітики - Фото
Фото: ЕРА
Зростаючі масштаби і частота військових навчань, які проводять як Північноатлантичний альянс, так і Російська Федерація, значно збільшують ризик збройного конфлікту в Європі, йдеться в доповіді британського аналітичного центру European Leadership Network.

Військові маневри "сприяють створенню атмосфери недовіри", яка часом породжувала "деякі досить тісні зближення між збройними силами НАТО і Росії", заявив один з авторів доповіді, директор ELN Іан Кеарнс.

Укладачі доповіді стверджують, що виявили ознаки "підготовки Росії до конфлікту з НАТО", а "НАТО готується до можливої ​​конфронтації з Росією". Військові маневри можуть сприяти посиленню невизначеності і збільшують ризик небезпечних військових зіткнень, наводить думку аналітиків
Голос Америки.

У відносинах між Москвою і Заходом спостерігається серйозне похолодання після російської анексії українського Криму в минулому році, йдеться у доповіді. У дослідженні ELN стверджується, що НАТО планує провести близько 270 навчань цього року, в той час як Росія анонсувала 4 тисяч навчань на всіх рівнях.

Зокрема, в російських навчаннях в березні 2015 року взяли участь 80 тисяч військовослужбовців, тоді як червневі маневри НАТО під назвою Allied Shield об'єднали 15 тисяч осіб з 19 країн Альянсу і трьох держав-партнерів.

Часта демонстрація військової потужності, особливо в напружених прикордонних регіонах, поєднана зі "зростаючим ризиком небезпечних військових зіткнень між російськими та західними військовими підрозділами, на зразок тих, що були задокументовані European Leadership Network в листопаді 2014 року", відзначають дослідники. Також аналітична організація повідомила про більше сотні випадків порушення повітряних і морських кордонів або небезпечних зближень літаків і кораблів.

Експерти ELN вважають, що через навчання можна зробити висновок про те, що саме сторони вважають своїми найбільш вразливими місцями. Для НАТО це Польща і країни Балтії, а для Росії це, зокрема, Арктика, Крим і райони, що межують з країнами НАТО Естонією і Латвією.

Аналітики пропонують кілька підходів до зниження напруженості. Зокрема, рекомендують урядовим органам вивчити можливість прояву "більшої стриманості" в масштабах і сценаріях майбутніх навчань. "В історії можна знайти масу прикладів лідерів, які вважали, що вони здатні контролювати події, але події мають звичку набирати силу і динаміку самостійно", - сказав директор ELN.

Крім цього, в доповіді міститься ряд рекомендацій щодо зниження зростаючої напруженості, яка "загрожує виникненням конфлікту". Йдеться, зокрема, йде про поліпшення комунікації між чиновниками РФ і НАТО для попередження іншої сторони про майбутні навчаннях. Також пропонується використовувати моніторингові служби і методи щодо зміцнення довіри Організації з безпеки і співробітництва в Європі.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини