RU

Росія хоче спростити отримання громадянства для народжених в СРСР

25.05.2012, 11:15
Росія хоче спростити отримання громадянства для народжених в СРСР - Фото
Фото: EPA
Голова МЗС Російської Федерації Сергій Лавров вважає, що треба серйозно спростити процедуру надання російського громадянства тим, хто народився в СРСР. Про це він заявив сьогодні, виступаючи у Громадській палаті.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Лавров уточнив: "Я поділяю думку про необхідність суттєво лібералізувати порядок надання громадянства тим, хто народився в Радянському Союзі".

Нагадаємо, зараз порядок набуття громадянства Росії встановлюється Федеральним законом "Про громадянство Російської Федерації". Стати громадянином Росії можна за народженням; в результаті прийому громадянства РФ; в результаті відновлення в громадянство РФ. У жовтні минулого року був виданий указ президента РФ Дмитра Медведєва, що посилює правила отримання російського громадянства за міжнародними договорами. До цього деякі категорії іноземців - громадяни Киргизії, Казахстану та Білорусі - мали право на отримання громадянства в спрощеному порядку. При наданні належним чином оформлених документів процедура розгляду їх заяви займала три місяці. Тепер же громадяни цих країн повинні обов'язково надати вид на проживання, що помітно збільшує терміни отримання громадянства. До отримання виду на проживання іноземний громадянин зобов'язаний прожити в Росії не менше року на підставі дозволу на тимчасове проживання.

Згідно з торішнімі даними Росстата, більше половини з тих, хто отримує російське громадянство, складають вихідці з Середньої Азії. Лідирують Узбекистан (28,6 тис. осіб) і Киргизія (19,9 тис.). Охочих переїхати в Росію з Прибалтики, України, Білорусі та Молдови значно менше.

Досьє на Сергія Лаврова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини