RU

Російський МЗС обурений інцидентами у Львові

10.05.2011, 18:00
Російський МЗС обурений інцидентами у Львові - Фото
4ba5c9524a8b7163d796c48e74405e17.jpg

Російський МЗС обурений інцидентами у Львові
Міністерство закордонних справ Росії обурене інцидентами, які трапилися у Львові у День Перемоги, і сподівається, що винні будуть покарані. Про це заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Олександр Лукашевич.

"Святкові церемонії у Львові, присвячені 66-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, були потьмарені рядом нечуваних подій. З обуренням змушені констатувати, що при фактичному невтручанні влади у співробітників російського Генерального консульства у Львові бешкетники відібрали і розтоптали вінок зі стрічкою у кольорах російського державного прапора, який повинен бути покладений до пам'ятника радянським воїнам на Пагорбі Слави", - заявив О.Лукашевич, якого цитує прес-служба російського МЗС.

За його словами, відомство розраховує, що місцеві правоохоронні органи притягнуть до відповідальності винних, і подібні ситуації більше не повторяться.

"Слід з сумом зазначити також, що 9 травня у Львові і у ряді інших місць на Західній Україні були витівки екстремістськи налаштованих націоналістичних сил, що переслідували і ветеранів, які ображали і громадян, для яких день Перемоги над фашизмом - святий день, день віддання почестей, поваги і пам'яті тим, хто цю Перемогу приніс Європі, звільнивши її від нацизму", - сказав О.Лукашевич.

"У наяності грубе зневаження базових норм у галузі прав людини, зокрема витікаючих з Європейської конвенції з прав людини. Розраховуємо, що українська влада буде неухильно дотримуватися відповідних міжнародних зобов'язань України у цій сфері. Сподіваємося, що мудрий український народ не дасть змоги екстремістам порушити творчу діяльність сучасної України, завдати збиток поступальному розвитку плідної і взаємовигідної російсько-української співпраці", - додав офіційний представник МЗС Росії.

Нагадаємо, святкування Дня Перемоги у Львові було потьмарене рядом конфліктних ситуацій. По дорозі на Пагорб Слави був відібраний і розтоптаний вінок, який генконсул Росії у Львові Олег Астахов планував покласти на військовому кладовищі.

Крім того, присутні на Пагорбі Слави ветерани і представники громадських організацій скаржилися, що по дорозі їх обзивали. У громадян, які йшли з прикріпленими Георгієвськимі стрічками, невідомі їх зривали. Хулігани були затримані міліцією.

Як у Львові відзначили День Перемоги>>>
День Перемоги: довідка та добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини