RU

Російська субмарина стала "газовою камерою"

10.11.2008, 10:54

У ці дні світові ЗМІ пишуть про масову загибель людей на російському атомному підводному човні "Нерпа" в Японському морі. Вісім років тому президентство Володимира Путіна отримало "хрещення" аварією на АПЧ "Курськ", тепер схожу трагедію пережив його наступник. Журналісти називають інцидент черговим ударом по престижу флоту Росії і намагаються зрозуміти, чи говорить влада правду про збереження ядерного реактора.

Російська влада проведе розслідування аварії на підводному човні, який стався в Японському морі, - повідомляє газета "Washington Post", переклад якої наводить "InoPressa". У неділю було порушено кримінальну справу за статтею "недбальство", і влада повідомила, що 20 загиблих, мабуть, задихнулися після того, як протипожежна система закачала у два відсіки газ, що витісняє кисень.

"Проте влада відмовилися уточнити, як саме увімкнулася протипожежна система і чи було видано особам, що перебували на борту, стандартні дихальні апарати", - пише видання. Хоча представники російських ВМС стверджують, що аварія сталася далеко від ядерного реактора човна і той продовжує працювати нормально, японський уряд висловив занепокоєння і офіційно зажадав у Москви додаткової інформації, - повідомляє видання.

Газета наводить думку експертів: "У момент спрацювання протипожежної системи на підводному човні мала увімкнутися сирена, а всім, хто перебував на борту мали видати портативні дихальні апарати. Якщо передбачити, що підводники не помітили газу, то аварія, можливо, вказує на загальні проблеми із підготовкою військовослужбовців і фахівців на підводному флоті і в суднобудівній промисловості".

Оглядач газети "La Repubblica" міркує про збіги: "Вісім років тому президентство Володимира Путіна отримало "хрещення" аварією на АПЧ "Курськ", тоді субмарина стала могилою для 118 моряків у Баренцевому морі. У суботу його наступник Медведєв пережив більш-менш схожу трагедію: підводний човен, що проходив випробування у Примор'ї, повернувся на базу неподалік від Владивостоку з вантажем смерті і трауру: 20 військовослужбовців і техніків стали жертвами несправності протипожежного пристрою, ще 21 особа одержала поранення. Різниця між серпнем 2000 і листопадом 2008 полягає у тому, що інформація про "Курськ" замовчувалася протягом двох діб, у той час як повідомлення про трагічний випадок на "Нерпі" командування російським флотом поширило негайно".

Атомний підводний човен "Нерпа" (К-152, проект 971, клас "Щука-Бі"), який за натівською класифікацією належить до класу "Акула", побудований у Комсомольську-на-Амурі, водотонажність 8140/12770 тонн, екіпаж - 73 людини. У суботу на борту підводного човна перебували представники заводу-виробника, техніка і військовослужбовці. Перше занурення відбулося 31 жовтня. Підводний човен мали передати по лізингу ($650 млн. за 10 років) військово-морському флоту Індії. Кораблю залишалося, таким чином, пройти перевірку функціонування систем безпеки.

Випробування проходили нормально, як раптом під час перевірки протипожежної системи несподівано спрацювала автоматика, і два носових відсіки було вмить задраєно, тим самим перетворившись у крематорії. Люди, що перебували в цих відсіках, не змогли покинути небезпечну зону і скористатися засобами порятунку від вогню і хімічних протипожежних субстанцій.

Інцидент висвітлив нестачі ВМФ Росії, - вважає "The Christian Science Monitor". Нещасний випадок, що трапився у неділю на борту російської атомної субмарини, - пише видання, - став черговою підводною трагедією з тих, що вдарили по престижу флоту Росії, що намагається в останні роки відновити колишню радянську потужність.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини