RU

Росія заявила, що буде змушена відповісти на договір між Польщею і США

21.08.2008, 09:33

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що Москва буде вимушена реагувати не тільки "дипломатичними демаршами" на розширення американської системи протиракетної оборони в Європі. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Проте які саме кроки збирається зробити Москва, в МЗС не уточнюють. "Потрібно особливо наголосити, що розгортання третього позиційного району в Європі з реальним антиросійським потенціалом аж ніяк не покращить безпеку континенту", - йдеться у коментарі МЗС Росії щодо домовленості Варшави і Вашингтону про розгортання у Польщі елементів ПРО. "Такі дії породжують недовіру, підштовхують до гонки озброєнь на континенті і за його межами", - додають у зовнішньополітичному відомстві РФ.

Раніше у середу Вашингтон і Варшава офіційно підписали угоду про розміщення елементів американської системи протиракетної оборони на території Польщі. "Ця угода, яка допоможе нам справлятися із загрозами XXI століття", - заявила на підписанні Держсекретар США Кондоліза Райс. За її словами, під новими загрозами США передусім мають на увазі ракети далекого радіуса дії, які можуть бути запущені Північною Кореєю або Іраном. Держсекретар США додала, що системи, що розгортаються у Польщі є оборонними і ні на кого не націлені.

Проте у російському МЗС наполягають на антиросійському характері американської системи ПРО в Європі. "РЛС (радіолокаційний станція) у Чехії зможе "просвічувати" практично всю європейську частину нашої країни, а у ракет-перехоплювачів далекої дії інших цілей, крім російських міжконтинентальних балістичних ракет, немає і у перспективі не передбачається", - йдеться у заяві Міністерства.

Нагадаємо, переговори про розміщення елементів американської ПРО у Польщі тривали півтора роки і, на думку багатьох спостерігачів, після перемоги на виборах в Польщі ліберальної партії "Цивільна платформа" відбувалися досить непросто. В обмін на згоду розмістити ракети Варшава домагалася американської допомоги у модернізації своїх збройних сил.

Пентагон має намір розмістити 10 ракет-перехоплювачів на базі недалеко від Балтійського моря. На думку американських експертів, ці ракети будуть здатні прикрити значну територію країн НАТО від удару ракетами далекого радіуса дії. Разом із ракетними комплексами у Польщі буде розміщено американську військову частину. Польща і Чехія приєдналися до НАТО у 1999 році. У Вашингтоні наполягають, що система ПРО в Європі повинна захистити США і їхніх союзників від удару з боку "злочинних елементів" із Ближнього Сходу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини