RU

Росія затопила в Тихому океані космічний корабель "Прогрес"

01.09.2011, 16:51

Фахівці російського Центру управління польотами затопили вантажний корабель "Прогрес", який було відстиковано від МКС на початку минулого тижня.

Сьогодні по команді бортового комп'ютера ввімкнулися двигуни вантажного корабля "Прогрес М-11М", який знаходиться в автономному польоті 9 діб. Двигуни відпрацювали імпульс на гальмування, після чого корабель почав схід з орбіти, і фрагменти "вантажівки", які не згоріли, досягнуть поверхні Тихого океану, - передає канал Вести.

"Прогрес" було відстиковано від МКС 23 серпня і відведено на більш низьку орбіту. За 9 діб на орбіті були проведені три сеанси геофізичного експерименту "Радар-Прогрес", основна мета якого - дослідження наземними засобами спостереження відбивних характеристик плазмових неоднорідностей, що генеруються в іоносфері при роботі бортових двигунів "вантажівки". Результати експерименту фіксуються за допомогою спеціального наземного радара, який належить Інституту сонячно-земної фізики іркутського відділення РАН. Перед відстикуванням "Прогресу" від МКС працюючі на станції росіяни вручну завантажили на борт "Прогресу" більше тонни сміття та відпрацьоване обладнання.

Уламки "Прогресу М-11М", які не згоріли при вході в щільні шари атмосфери, затонуть на "кладовищі" космічних кораблів в спеціально відведеному південному районі Тихого океану вдалині від судноплавних маршрутів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини