RU

Росія закрила кордон з Азербайджаном та Грузією

19.08.2008, 14:09

З вівторка Росія закрила кордон з Азербайджаном та Грузією для усіх, крім громадян країн-членів СНД. Обмеження на пропуск іноземних громадян та їхніх транспортних засобів через кордон Росії з Азербайджаном та Грузією мотивується необхідністю "запобігання проникненню на територію Росії членів зарубіжних терористичних організацій, ввезення зброї та засобів диверсії".

За інформацією Російської служби Бі-бі-сі, відповідну постанову російського уряду було підписано тиждень тому, а у вівторок опубліковано в офіційній "Російській газеті", що означає набрання нею чинності. У постанові, підписаній Прем'єр-міністром Володимиром Путіним, йдеться, що ця міра введена тимчасово і не торкнеться тільки ділянки кордону Росії з невизнаною Абхазією.

У той самий день, коли глава російського уряду підписав документ, Президент Грузії Михайло Саакашвілі оголосив, що Грузія остаточно виходить із СНД, оскільки у цій організації домінує Росія.

Нагадаємо, минулого понеділка МЗС Грузії направило ноту Виконавчому комітету СНД про вихід країни з СНД. У документі сказано, що Грузія знімає з себе усі зобов'язання, пов'язані із членством країни в цій організації.

14 серпня 2008 р. парламент Грузії ухвалив рішення про вихід країни з всіх угод у рамках СНД. Водночас голова парламенту Давид Бакрадзе сказав, що не виключає можливості співпраці республіки з іншими країнами Співдружності "у рамках тематичних угод".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини