RU

Росія не збирається товаришувати із Саакашвілі

17.11.2008, 11:41

Росія "готова вибудовувати відносини з Грузією, але не з нинішнім режимом". Про це заявив Президент РФ Дмитро Медведєв, виступаючи в американській раді з міжнародних відносин.

"Наша позиція полягає в тому, що вона (нинішня грузинська влада - ред.) скоїла злочин, - сказав Д.Медведєв. - Це та червона лінія, яку ми не можемо переступити".

Як передає ПРАЙМ-ТАСС, Д.Медведєв визнав, що рішення про відповідь Росії на військову агресію Грузії і визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії були для нього дуже важкими. "Це були дуже важкі рішення, в тому числі для мене особисто як для людини, яка була обрана недавно на посаду Президента. І рішення про застосування сили, і рішення про визнання Південної Осетії і Абхазії", - розповів російський лідер.

Д.Медведєв нагадав, що незабаром після обрання Президентом він декілька разів зустрічався з керівником Грузії Михайлом Саакашвілі. "І перше, що я йому сказав, що Російська Федерація визнає суверенітет Грузії щодо своїх територій і ми всіляко будемо сприяти збереженню громадянського миру і порядку, вести дуже складний діалог між частинами, що реально сформувалися на території Грузії", - уточнив Президент РФ.

"Ми не закривали цей канал. Навпаки, ми навіть домовилися зустрітися в Сочі або якомусь іншому місці", - продовжив Д. Медведєв. Однак, за його словами, в якийсь момент він відчув, що грузинське керівництво перестало цікавитися цим варіантом. "У мене вже тоді виникло відчуття, що тбілійський режим прийняв рішення провести силову акцію, - повідомив Президент РФ. - На жаль, я не помилився. Авантюризм виявив себе повною мірою".

Після грузинської агресії, продовжив Д.Медведєв, "у нашої країни не залишилося ніякого іншого варіанта, як визнати дві ці республіки - Південну Осетію та Абхазію - як суб'єкти міжнародного права". Це, за його словами, було зроблено для захисту народів, які там проживають і запобігання гуманітарній катастрофі. Президент Росії зазначив, що якби в той момент існувала пан’європейска організація, то за її допомогою можна було б обговорити виниклі проблеми, але такої організації не було.

Досьє на Дмитра Медведєва >>>

Досьє на Михайла Саакашвілі >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини