RU

Росія не має наміру пускати міжнародних спостерігачів в Абхазію та Південну Осетію

12.09.2008, 09:39

Російська влада заявляє, що зона дій місії міжнародних спостерігачів у районі кавказького конфлікту не включатиме територію Абхазії та Південної Осетії, повідомляє Бі-бі-сі.

Грузія та країни НАТО наполягають на праві спостерігачів вести моніторинг на всій території Грузії в рамках міжнародно визнаних кордонів.

"Додаткові міжнародні спостерігачі будуть розгорнені суто в зонах, прилеглих до Південної Осетії та Абхазії, з метою запобігання новій агресії з боку Тбілісі", - заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров у телефонній розмові з держсекретарем США Кондолізою Райс.

При цьому С. Лавров послався на домовленості, досягнуті 8 вересня в Москві президентами Росії та Франції Дмитром Медведєвим і Ніколя Саркозі.

За підсумками цих переговорів було повідомлено, що 1 жовтня в зоні грузинсько-південноосетинського конфлікту буде розгорнено 200 спостерігачів Євросоюзу.

Росія зобов'язалася вивести свої війська з територій, прилеглих до Абхазії та Південної Осетії, "протягом 10 днів після створення там міжнародних механізмів".

"Стосовно заходів всередині цих держав (Абхазії та Південної Осетії) щодо забезпечення їхньої безпеки, то вони вже здійснені шляхом розміщення там російських військових контингентів на основі двосторонніх договорів Росії з Південною Осетією та Абхазією", - сказав С. Лавров.

Водночас, глава МЗС Росії наголосив, що "гарантом незастосування сили проти Цхинвалі та Сухумі є Євросоюз".

Міністр закордонних справ Грузії Катерина Ткешелашвілі стверджує, що у мандата місії ЄС не буде територіальних обмежень.

Напередодні К. Ткешелашвілі заявила журналістам у Тбілісі, що вже на першому етапі "учасники місії моніторингу замінять тих військових, які перебувають на території конфліктних регіонів країни".

Підтримку територіальної цілісності Грузії Північноатлантичним альянсом вкотре підтвердив Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер.

В інтерв'ю тбілісській телекомпанія "Руставі-2" у четвер Яаап де Хооп Схеффер заявив, що "Абхазія та Південна Осетія є складовою частиною Грузії", а рішення про визнання незалежності цих двох районів Москвою назвав "незаконним".

Вашингтон також вважає, що рішення Кремля про розміщення в Абхазії та Південній Осетії регулярних військ кількістю понад 7,5 тис. осіб є порушенням домовленостей про перемир'я з Грузією.

С. Лавров найближчим часом має намір відвідати Сухумі та Цхінвалі для "розгляду на місці" питання про відкриття там російських диппредставництв.

Про плани направити до районів конфлікту спостерігачів ООН повідомив глава цієї організації Пан Гі Мун.

Ця місія, яка займатиметься гуманітарними питаннями, "має відвідати як Південну Осетію, так і Грузію та інші регіони", - сказав Генсек ООН.

Детальна інформація про відомих персон >>>

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Детальніше про резонансні події >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини