RU

Росія нарощує військову присутність у Грузії з метою "самозахисту"

14.08.2008, 11:17

Росія вважає застосування військової сили у Грузії "самозахистом". Зокрема, саме так пояснює виникнення збройного конфлікту представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Віталій Чуркін.

За інформацією "5 каналу", листа з відповідною заявою дипломат надіслав главі Ради безпеки ООН.

Водночас, за даними низки ЗМІ, незважаючи на заяви про припинення бойових дій у зоні конфлікту, Росія продовжує збільшувати там свою військову присутність. Є інформація про те, що цієї ночі росіяни направили до Грузії ще кілька тисяч військових. Загальна ж кількість російських солдатів у цьому регіоні становить вже близько 15 тисяч.

Нагадаємо, президенти Росії та Франції Дмитро Медведєв і Ніколя Саркозі під час перемовин у Москві розробили основні принципи угоди про врегулювання кризи в Південній Осетії. Документ передбачає припинення вогню, виведення російських та грузинських формувань на позиції до початку бойових дій та зобов'язання забезпечити вільне доправлення до регіону гуманітарної допомоги. У документі також йдеться, що до обговорення плану довгострокового врегулюванні у зоні грузинсько-осетинського конфлікту залишаться російські миротворці. Крім того, сторони погодилися почати міжнародне обговорення питання про статус Південній Осетії та Абхазії.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>

Обговорення військового конфлікту у Грузії на ЛІГА.Форум >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини