RU

Росія наполягає, що Абхазія та Південна Осетія відкололися від Грузії назавжди

14.10.2008, 14:52

Безпеці на Кавказі загрожує, передусім, Грузія, а статус Абхазії та Південної Осетії "для Росії з'ясовано раз і назавжди". Про це заявив Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

На питання, чого Росія хоче досягнути на "конференції", що починається в середу в Женеві з безпеки на Кавказі, С. Лавров відповів: "По-перше, це не конференція, а дискусія. Спочатку ми хотіли там обговорювати статус Абхазії та Південної Осетії, як про це домовилися Президент Дмитро Медведєв і французький Президент Ніколя Саркозі. Однак грузинський Президент Михайло Саакашвілі це відхилив. Зараз же наша пропозиція - справа минулого, оскільки статус Абхазії та Південної Осетії для Росії разів і назавжди з'ясовано".

Як зазначив Міністр закордонних справ РФ, Москві ясно, що безпеці на Кавказі "загрожує, передусім, Грузія". "Ми хочемо говорити з приводу того, як можна в майбутньому уникати агресивних ударів із Тбілісі і хто постачав Грузії зброю, - зазначив С. Лавров. - Також має йтися про відповідальність спостерігачів ЄС за зони безпеки навколо Абхазії та Південної Осетії". "Вони повинні забезпечити, щоб грузинська армія, як було вирішено, залишилася в казармах. І, само собою зрозуміло, план Медведєва-Саркозі передбачає рівноправну участь Абхазії та Південної Осетії в дискусіях", - нагадав він.

С. Лавров наголосив, що, як "багато разів доводив" грузинський режим, він "безвідповідально використовує" свій величезний військовий арсенал, - передае ІТАР-ТАСС.

Досьє на Сергія Лаврова >>>

Конфлікт на Кавказі

>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини