RU

Росії передрікають "важку політичну кризу"

28.03.2011, 16:00
Росії передрікають
37fd452b920ba00e2250358f6ac3a098.jpg

Росії передрікають "важку політичну кризу"

Росію чекає важка політична криза, порівняно з кінцем 1980-х років. Про це йдеться у доповіді Центру стратегічних розробок "Політична криза у Росії і можливі механізми його розвитку".

На думку аналітиків ЦСР, політична криза у суспільстві вже почалася, але поки перебуває у прихованій формі і найближчим часом може перейти у відкриту. Експерти ЦСР відзначають наростаюче зниження легітимності російської влади взагалі і загальної недовіри до двох її ключових фігур - Дмитру Медведєву і Володимиру Путіну, - передає Бі-бі-сі.

Це теза авторів доповіді - президент фонду ЦСР Михайло Дмитрієв і директор з соціальних та економічних досліджень ЦСР Сергій Белановський - підкріплюють соціологічними дослідженнями центру, а також аналізом результатів опитування провідних російських соціологічних компаній - ВЦВГД, "Левади-центру" і ФГД.

У ЦСР, посилаючись на власні соціологічні дослідження, зазначають, що останнім часом "набирає силу тенденція зростання рейтингу "Проголосую за когось третього, не за Д.Медведєва або В.Путіна". "Якщо тенденції падіння довіри до влади збережуть стійкість хоч би протягом найближчих 10-15 місяців, то Росію чекає політична криза. Не виключено, що за своєю інтенсивністю ця криза перевершить період кінця 90-х і впритул наблизиться до епохи кінця 1980-х", - сказано у повідомленні.

Щоб запобігти розвитку кризи, експерти пропонують провести структурні реформи вищих ешелонів влади. Серед заходів, що пропонуються, - "відмова від спроб будь-якою ціною добитися парламентської більшості для "Єдиної Росії" і формування після виборів коаліційного уряду".

Крім того, ЦСР сумнівається у можливості демократичного обрання будь-кого з "правлячого тандему", а застосування адміністративного ресурсу, на думку авторів документа, призведе до ще більш швидкої делигітимізації влади.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини