РФ повинна платити журналісту за поміщення в психлікарню - ЄСПЛ

11.10.2016, 16:28
РФ повинна платити журналісту за поміщення в психлікарню - ЄСПЛ - Фото
Фото: ЕРА
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав уряд Росії виплатити компенсацію в розмірі 1,5 тисячі євро журналісту Руслану Макарову, якого примусово помістили в психіатричну лікарню після того, як він подав до суду позов проти губернатора Алтайського краю. Про це повідомляє Дождь з посиланням на рішення Страсбурзького суду.

ЄСПЛ мотивував своє рішення тим, що при госпіталізації було порушено право на свободу та особисту недоторканність (стаття 5 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод) Макарова.

У рішенні суду йдеться, що люди з психічними захворюваннями особливо уразливі, тому будь-яке втручання в їх права має ретельно перевірятися, а на будь-яке обмеження їх прав повинні бути "дуже вагомі причини".

Згідно з рішенням суду, РФ зобов'язана виплатити журналісту 500 євро компенсації морального збитку і 1000 євро судових витрат. Виплати повинні бути проведені протягом трьох місяців з дня набрання постановою чинності.

Видання нагадує, що в 2012 році глава Алтаю Олександр Бердніков заявив, що журналіст місцевих видань Листок і Холодний білок Руслан Макаров, який звинувачував керівництво регіону в корупції, - "психічно хвора людина, стоїть на обліку у психіатра".

Журналіст подав скаргу в правоохоронні органи на розголошення лікарської таємниці і втручання в приватне життя, а також подав позов про захист честі і гідності. Однак незабаром проти нього самого порушили кримінальну справу, примусово помістили в психіатричну лікарню, а пізніше взяли під варту.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса