РФ під виглядом "інтеграції" анексує Білорусь - Лукашенко

РФ під виглядом "інтеграції" анексує Білорусь - Лукашенко - Фото
14.12.2018, 17:50

Олександр Лукашенко звинуватив Росію в тому, що під виглядом "глибокої інтеграції" Москва намагається включити Білорусь до складу Росії

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що під приводом "глибокої інтеграції" Москва намагається включити Білорусь до складу Росії. Про це він заявив на прес-конференції в Мінську, передає пропагандистський ресурс Інтерфакс Білорусь.

"Я розумію ці натяки: отримаєте нафту, але давайте руйнуйте країну і вступайте до складу Росії", - заявив Лукашенко.

"Я завжди ставлю запитання: такі речі в ім'я чого робляться? Ви подумали про наслідки? Як на це подивляться в нашій і вашій країні, і міжнародне співтовариство? Не києм, то палицею інкорпорують країну до складу іншої країни", - додав він.

За його словами, ідея інкорпорації надходить з Москви під виглядом "глибокої інтеграції". "Нам кажуть - маневр (компенсація за податковий маневр - ред.) буде, коли буде, як дехто каже, більш глибока інтеграція. А деякі прямо говорять - ми готові, щоб ви шістьма областями увійшли до складу Російської Федерації", - підкреслив він.

Також він сказав, що Росія не "годує" його країну, а надає Білорусі підтримку у вигляді кредитів, але ставка по ним більше, ніж ставка по кредитах МВФ.

"Якщо ми від Росії, наприклад $4-5 млрд кредитів отримали, то щороку за їх обслуговування платимо $1,2 млрд", - обурився президент Білорусі.

Він також заявив, що через підвищення податкових зборів, завищені ціни на газ і кредитну ставку "руйнуються основи митного союзу, в який ви (Росія - ред.) нас кликали".

Читайте також: Лукашенко: Російська військова база в Білорусі не потрібна