RU

Рейтинги Путіна і Медведєва продовжують падіння

22.04.2011, 14:00
Рейтинги Путіна і Медведєва продовжують падіння - Фото
30c163e6bf6770dd24be4eed253db624.jpg

Рейтинги Путіна і Медведєва продовжують падіння

Квітневі виміри суспільних настроїв, проведені різними організаціями, свідчать про значне зниження симпатій росіян до правлячого тандему і партії влади, а також про наростання протестних почуттів.

Кожний четвертий опитаний соціологами росіянин каже, що не бажає бачити серед кандидатів на пост Президента Росії у 2012 році ні Володимира Путіна, ні Дмитра Медведєва. Кожний п'ятий заявляє, що готовий вийти на мітинг протесту, - передає Бі-бі-сі.

Згідно з результатами чергового опитування, проведеного фондом "Громадська думка" 16-17 квітня, кількість жителів країни, що довіряють Президенту Д.Медведєву, склала до 46%. Це найнижчий рівень довіри з часу приходу Д.Медведєва на пост Президента у 2008 році. Ще у жовтні 2010 року про свою довіру Президенту повідомляли 57% опитаних. За той же період кількість тих, хто не довіряє Президенту, зросла з 13 до 20%

Аналогічно знизилася довіра до В.Путіна. Якщо у жовтні 2010 року Прем'єр-міністру довіряли 63% росіян, то в квітні нинішнього - 53%. Це найнижчі показники з 2005 року.

"Левада-центр", який на відміну від ФГД регулярно ставить питання не про "довіру", а про "схвалення" діяльності керівників держави, також фіксує падіння рейтингів. Кількість тих, хто схвалює діяльність Д. Медведєва на посту Президента, впала до 68% (у жовтні було 76%). Рівень позитивних оцінок роботи В. Путіна впав з 77% до 71%.

На прохання оцінити, в якому напрямі йдуть справи у країні, відповіді розділилися приблизно навпіл: 43% вважають, що справи йдуть як треба, тоді як 40% вважають, що країна йде неправильним шляхом. До того ж кількість скептиків поступово зростає - півроку назад тих, кому здавалося, що шлях розвитку неправильний, було близько 30%.

Лише 27% опитаних "Левадою-центром", вірять у те, що нинішній уряд Росії зуміє найближчим часом добитися зміни становища у країні до найкращого. Інші дивляться у майбутнє країни з певною мірою скептицизму.

У відповіді на питання - "кого б ви хотіли бачити кандидатом на виборах Президента Росії навесні 2012 року?" - прізвище Д.Медведєва назвали 18% росіян, В.Путіна - 27%, а кожний четвертий сказав - ні того, ні іншого.

Послабли і симпатії до партії "Єдина Росія": за півроку кількість охочих голосувати за неї знизилася на 7 відсоткових пунктів - з 50% до 43%. До того ж помітно зросла кількість тих, хто заявляє про свою недовіру "партії влади". Примітно, що показники інших парламентських партій за минулий час не зазнали значних змін.

Так званий "індекс довіри" - узагальнений показник, що розраховується ФГД - до "Єдиної Росії" вперше виявився у "червоній зоні", впавши нижче за позначку в 50 пунктів, тобто кількість негативних оцінок почала переважати над іншими.

Соціологи також фіксують загострення невдоволення серед росіян. "За перші місяці 2011 року графік протестних настроїв росіян описав хитромудру криву", - повідомили у ФГД. Спочатку кількість тих, хто допускав можливість участі в акціях протесту, перевищила частку тих, хто не бачить причин протестувати. Це перший випадок за декілька років.

Потім протестні настрої повернулися до норми. Але в останні тижні кількість готових до протестів знову стала наростати. Соціологи пов'язують ці настрої, насамперед, із зростанням цін, що помітно пришвидшилося на товари повсякденного попиту. За даними ФГД, про свою особисту готовність взяти участь в акціях протесту повідомили 39% опитаних. До того ж на пряме питання - якщо недалеко від вас в найближчу неділю пройде мітинг протесту, чи підете ви на нього? - ствердно відповідає майже кожний п'ятий.

Володимир Путін: біографія та добірка новин>>>
Дмитро Медведєв: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини