RU

Ремдесивір і три інших препарати зовсім або майже не приносять користі при коронавірусі

16.10.2020, 09:43
Ремдесивір і три інших препарати зовсім або майже не приносять користі при коронавірусі - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Проміжні результати найбільшого в світі дослідження препаратів для лікування COVID-19 під егідою Всесвітньої організацією охорони здоров'я показали, що чотири види ліків, які здобули популярність і часто широко застосовуються, "надають незначний" або "не надають жодного" впливу на перебіг хвороби у госпіталізованих і їхнє виживання. Препринт статті опублікований на medRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Дослідження Solidarity Therapeutics Trial за даними з 405 лікарень у 30 країнах демонструє, що ремдесивір, гідроксихлорохін, лопінавір (в комбінації з ритонавіром) та інтерферон-β1a (в основному підшкірно; спочатку з лопінавіром, пізніше – ні) – явно не панацея від коронавірусу SARS -CoV-2.

У дослідженні задіяні дані щодо 11 266 дорослих пацієнтів, з яких 2750 отримували ремдесивір, 954 – гідроксихлорохін, 1411 – лопінавір, 651 – інтерферон + лопінавір, 1412 – тільки інтерферон, і 4088 – інший препарат. Померло 1253 людини.

Досліджувався вплив препаратів на загальну смертність, початок інтубації на апараті ШВЛ і тривалість перебування в лікарні в 28-денному періоді.

ДОВІДКА. "Солідарність" – міжнародні клінічні випробування для знаходження ефективного методу лікування COVID-19. Запущені ВООЗ і партнерами. За рахунок включення пацієнтів із кількох країн ставиться завдання швидко визначити, чи уповільнюють будь-які препарати прогресування хвороби, чи підвищують виживання. Препарати включаються в дослідження після надходження інформації про їхню можливу ефективність.

"Жоден із досліджуваних препаратів не знизив достовірно смертність (у пацієнтів без вентиляції або в будь-якій інший підгрупі), не вплинув на час початку вентиляції або тривалість госпіталізації", – підкреслили автори.

Вони відзначили, що інше використання цих ліків, наприклад, для лікування пацієнтів амбулаторно або для профілактики, "необхідно вивчити в інших дослідженнях".

Читайте також: Діагноз COVID-19 ставлять за симптомами, іноді навіть із негативним ПЛР-тестом – Степанов

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини