RU

Ірак сколихнула серія кривавих терактів

20.05.2013, 14:57
Ірак сколихнула серія кривавих терактів - Фото
17 травня в Іраку також гриміли вибухи, але тоді їх організували шиїти (фото - ЕРА)
В результаті серії терактів в Іраку, спрямованих проти шиїтського населення країни, у понеділок загинули кілька десятків людей. За даними Associated Press, жертвами стали не менше 34 людей, за даними Reuters, - 31 особа.

Більше за інших постраждали квартали шиїтів Багдада - там сталося дев'ять вибухів. Бомби були закладені в машинах, припаркованих на жвавих вулицях поблизу автобусних зупинок та ринків. За деякими даними, в Багдаді загинуло 24 людини, ще 112 поранено.

Близько десяти людей загинули в результаті двох вибухів у місті Басра, розташованому на південному сході Іраку в 420 кілометрах від столиці, де також домінує шиїтське населення. 27 людей були поранені. Теракти сталися неподалік від ресторану та автобусної зупинки.

Відповідальність за вибухи поки ніхто на себе не взяв, проте зазвичай такі масштабні серії вибухів здійснює іракська Аль-Каїда.

Останнім часом в Іраку відчутно зросла кількість релігійно мотивованих терактів. Як правило, їх вчиняють суніти, незадоволені політикою нинішньої шиїтської влади по відношенню до прихильників сунітського напряму ісламу. До 2003 року за Саддама Хуссейна саме суніти займали панівне становище в Іраку.

У відповідь радикально налаштовані шиїти мстять суннітам, теж організовуючи теракти. Тільки в п'ятницю, 17 травня, при вході в одну з сунітських мечетей іракського міста Баакуба сталося два вибухи. В результаті загинуло понад 40 осіб.

За даними ООН, у квітні в Іраку в ході різних терактів загинули більше 700 осіб. Ця кількість жертв за місяць стала найбільшою за останні п'ять років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини