RU

Рада Безпеки ООН не ухвалила резолюцію Росії щодо Грузії

22.08.2008, 09:27

Засідання Ради Безпеки ООН, на якому обговорювався проект представленої Росією резолюції щодо врегулюванню конфлікту навколо Південної Осетії, закінчилося безрезультатно. Виконувач обов'язків представника США в ООН Алехандро Вольф заявив, що США не можуть підтримати пропозиції Росії.

Як повідомляє Бі-бі-сі, постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін представив проект резолюції, яка, за його словами, є "повторенням шести принципів" мирного договору, підписаного Москвою та Тбілісі 12 серпня. Документ було представлено як крок у відповідь на варіант проекту резолюції, внесений Францією.

Росія, що володіє в Раді Безпеки правом вето, виступила проти французького проекту. Як мотивацію цього рішення В. Чуркин зазначив, що цей документ внесено під впливом США, і він не включає всіх положень підписаного плану врегулювання конфлікту.

Представники країн, що входять до Ради Безпеки ООН, кажуть, що підтримують мирний план, підписаний Грузією та Росією, але виступають проти резолюції РФ, оскільки в ній не йдеться про територіальну цілісність Грузії, а також про те, де будуть в майбутньому дислокуватися російські війська.

Як зауважують дипломати, важливим моментом є те, що Росія не дуже поспішає виводити свої війська з Грузії, що обумовлено укладеним договором. За повідомленнями російського міністерства оборони, підрозділи російської 58-ї армії, що брали участь у бойових діях на території Грузії, почали у четвер виходити з міста Горі.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини