RU

Радіоактивна хмара з "Фукусіми" сягла Європи

24.03.2011, 16:25
Радіоактивна хмара з
1f02ca3f0fe6a2938d1265516c1a4525.jpg

Радіоактивна хмара з "Фукусіми" сягла Європи

Ядерна хмара з Японії сягла Західної Європи. Згідно з даними Інституту протипроміневого захисту і ядерної безпеки Франції, викинені у повітря АЕС "Фукусіма-1" радіоактивні елементи протягом найближчих днів повинні опуститися з півночі на південь і досягти берегів Північної Африки.

Однак сліди присутності заражених частинок у повітрі будуть спостерігатися ще довго. Правда, поки дози радіації, занесені в Європу з японських островів, мінімальні і не становлять ніякої загрози для здоров'я, - передає канал "Вести".

Водночас влада Токіо скасувала сьогодні оголошене у середу попередження про те, що у межах столичної префектури не треба давати воду з водопроводу дітям у віці до одного року. Напередодні в ній був знайдений підвищений вміст радіоактивного йоду-131. Сьогодні його концентрація нормалізувалася. Вона становила 79 беккерелів на кілограм. Небезпечна норма для немовлят - 100 беккерелів, для дорослих - 300 беккерелів радіоактивного ізотопу йоду на кілограм.

Підвищення концентрації йоду-131 пов'язане з викидами з аварійною АЕС "Фукусіма-1", яка розташована у 240 кілометрах на півночі від Токіо. Влада там евакуйовували жителів у зоні радіусом 20 кілометрів від станції. Навколо неї у смузі глибиною 10 кілометрів населенню рекомендовано за змогою не виходити з помешкань. Вміст йоду-131 в дозі, небезпечний для немовлят, виявлений 24 березня у префектурі Тіба, прилеглій до Токіо з північного сходу.

Можна говорити про те, що найгірше з аварією на АЕС "Фукусіма" вже позаду. Дані моніторингу показують, що почалося зниження температури у пошкоджених реакторах станції. До того ж вдалося уникнути ядерного вибуху, а викид радіації зі станції не перевищив 20% від рівня викиду Чорнобильської АЕС у 1986 році.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини