RU

Радіація на "Фукусімі" у 10 тисяч разів перевищує норму

25.03.2011, 11:45
Радіація на
df478029fca172c705e7c884bd19135c.jpg

Радіація на "Фукусімі" у 10 тисяч разів перевищує норму

Японські інженери зафіксували перевищення рівня радіації у 10 тисяч разів в одному з турбінних відсіків аварійної АЕС "Фукусіма-1".

Радіаційне зараження води у турбінному відсіку становило 3,9 мільйона беккерелів на кубічний сантиметр. На думку експертів, підвищення рівня радіації могло статися через пошкодження басейну-сховища третього реактора, - передає канал "Вести".

Усі інженери, що проводили відновні роботи у третьому енергоблоці АЕС, були тимчасово евакуйовані через високий рівень радіації. Підвищений рівень радіації ускладнює роботу інженерів в інших енергоблоках АЕС.

Напередодні 17 працівників отримали наддозу опромінювання. Ще двоє фахівців були екстрено шпиталізовані з серйозними пораженнями шкіри. Як заявили у МАГАТЕ, причиною опіків став контакт з радіоактивною водою під час підключення кабеля до енергоблоків.

Водночас в Японії зростає кількість жертв землетрусу. За офіційними даними, до списку загиблих потрапили більше 10 тисяч прізвищ. Зниклих без вісти вже більше 16 тисяч. Чотири з шести енергоблоків АЕС вийшили з ладу через пошкодження системи охолоджування реакторів 11 березня, які були викликані землетрусом.

Збиток Японії внаслідок стихійних лих, за попередніми оцінками уряду країни, становить від 15 до 25 трильйонів ієн (від $185 до $308 мільярдів). До того ж поки неможливо оцінити економічні втрати, які були понесені внаслідок відключення електроенергії, а також збиток від аварії на АЕС "Фукусіма-1".

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини