RU

Путін заявив, що НАТО порушило "обіцянку" не розширюватися. Горбачов називав це міфом

22.06.2021, 18:18
Путін заявив, що НАТО порушило
Володимир Путін (фото – ЕРА)

НАТО обдурило Росію, порушивши свої "обіцянки" не розширювати межі альянсу в східному напрямку. Про це президент РФ Володимир Путін  заявив у статті,  опублікованій у німецькій газеті Die Zeit. Однак ще в 2014 році експрезидент СРСР Михайло Горбачов назвав такі "обіцянки" міфом.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, Росія завжди "хотіла розвивати відносини з європейцями", однак цьому перешкодило розширення Північноатлантичного альянсу.

"Основна причина зростаючої взаємної недовіри до Європи полягала в просуванні військового союзу на схід <...> Словесні обіцянки, дані під девізом "це не направлено проти вас" і "кордони блоку не будуть до вас наближатися", були занадто швидко забуті. Був створений прецедент", – заявив Путін.

Він підкреслив, що з 1999 року відбулося п'ять "хвиль" розширення НАТО і до альянсу приєдналася ще 14 країн, зокрема колишні "радянські" держави, що "де-факто зруйнувало всі надії на континент без розмежувальних ліній".

На думку глави РФ, багато країн "опинилися перед штучним вибором – співпрацювати з колективним Заходом чи з Росією", що стало ультиматумом.

"Наслідки цієї агресивної політики наочно ілюструються на прикладі української трагедії 2014 року. Європа активно підтримала озброєний неконституційний переворот в Україні. Все почалося з цього", – заявив він.

Також у своєму інтерв'ю для  NBC Путін зазначив, що "обіцянка" не розширювати альянс на схід була дана ще Горбачову – і той може це підтвердити. "У період СРСР ще Горбачову усно, але все-таки було обіцяно, що не буде розширення НАТО на схід. Ну і де ці обіцянки", – заявив глава РФ.

На думку Путіна, те, що не зафіксували таку обіцянку на папері, було помилкою Горбачова.

Разом з тим, сам Горбачов подібні заяви відкинув. У 2014 році він  заявив, що "ні НАТО, ні радянські лідери жодного разу не піднімали питання про розширення НАТО".

  • У грудні 2014 року НАТО у відповідь на твердження Росії про "незаконність українського уряду" й "обіцянки альянсу не розширюватися"  опублікувало "список фактів".
  • У травні 2018 року в РФ відреагували на намір Польщі розмістити в країні на постійній основі бронетанкову дивізію, назвавши це "поступовою експансією  військової структури НАТО" в сторону російських кордонів.

Читайте також: Путін боїться України в НАТО: ракети долетять за 7-10 хвилин. Але з Латвії – швидше: карта

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини