RU

Путіну передали контроль над "ядерною валізкою"

07.05.2012, 11:57
Путіну передали контроль над
Володимир Путін (фото - прес-служба уряду РФ)
Президенту Росії, верховному головнокомандувачу Володимиру Путіну, інавгурація якого відбулася в понеділок, передали управління стратегічними ядерними силами Росії.

Путін прийняв рапорт офіцерів чергової зміни. Передача "ядерної валізки" пройшла у присутності в.о. міністра оборони Анатолія Сердюкова, передає  Інтерфакс-Україна.

Так звана "ядерна валізка" президента РФ є портативним абонентським терміналом (шифр "Чегет") автоматизованої системи управління стратегічними ядерними силами "Казбек".

Система була введена в експлуатацію в 1983 році. Першим керівником СРСР, якого стали супроводжувати офіцери з "ядерною валізкою", став в 1984 році Костянтин Черненко.

Бойові "ядерні валізки" (плюс резервні) знаходяться у верховного головнокомандувача, міністра оборони і начальника Генерального штабу. Ключ від них зберігається у офіцера-оператора. Систему можливо привести в дію, тільки якщо будуть отримані закодовані підтвердження від двох з них. Резервні "ядерні валізки" зберігаються в установленому місці.

За традицією, що склалася носіями "ядерних валізок" є офіцери ВМФ, як правило, - в званні "капітан 1 рангу".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини