Путін реалізує "Крим" в Сирії, Молдова і Латвія на черзі - ЗМІ

21.09.2015, 10:50
Путін реалізує
Фото: ЕРА

На сирійському узбережжі Москва цілком може почати втілювати в життя "кримський сценарій" - якщо не анексії, то часткової окупації країни

Кремль реалізує в Сирії так званий кримський сценарій, результатом якого може бути якщо не анексія, то щонайменше окупація частини території країни. Таку думку висловив у статті політичний оглядач видання New York Post Амір Тахері.

"Що, якщо в Сирії відбувається не просто "підвищення військової активності" росіян, а щось більше? Що, якщо Москва готується влаштувати Сирії "путінську терапію"? Зараз Росія має намір вже не просто підтримувати Башара Асада, вона хоче контролювати країну", - пише він.

Тахір вважає, що дії Росії не вибиваються із звичної канви і цілком передбачувані, оскільки вони пройшли "тест на успішність" ще в Грузії в 2008 році.

"Російська армія побічно або прямо втручається у справи іншої держави - не без допомоги меншини серед населення цієї країни", - йдеться в статті. За словами автора, Москва починає позиціонувати себе як "захисника етнічної, лінгвістичної або релігійної меншини", яка пізніше запрошує військове втручання проти центральної влади, на яку навішують ярлики "фашистів" або "терористів".
syria4.JPG


Після Грузії-2008 був Крим, продовжує оглядач, нагадуючи, що туди Росія сунулася, щоб "врятувати російськомовну більшість від гноблення". За кілька років окупації грузинської території в Осетії Володимир Путін отримав контроль над ключовими проходами до Чечні і на Північний Кавказ, в Абхазії - розширив російську військову присутність на Чорному морі, в Криму зберіг і посилив велику базу російського ВМФ, а в Донбасі "отримав у своє розпорядження політичний пістолет, який направив на владу в Києві".

На думку Тахірі, наступним пунктом в цій "програмі Кремля" буде саме сирійське узбережжя - з військовими базами РФ в Тартусі і Латакії як плацдарм для окупації. Журналіст New York Post також припустив, що далі Москва зверне свій погляд у бік Молдови, де в даний час проходять антиурядові акції, і Латвії.

"Якщо не зупинити Путіна зараз, його дії на Сирії не закінчаться. Наступні кандидати - Молдова і Латвія, оскільки в обох цих країнах є велика російськомовна громада", - пише видання.

У той час як президент США
Барак Обама  практикує свою постмодерністську версію дипломатії сприйняття (іншими словами, діє за ширмою), Путін удосконалює архаїчну і просту силову гру "хто нахабніше", підсумовує автор.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєкт"Новий старт" після ковіду: Шлях Максима Гладченка, який мріє одягати національні збірні