Путін побоюється появи солдатів США на Курильських островах

01.06.2017, 15:05
Путін побоюється появи солдатів США на Курильських островах - Фото
Острів Шикотан (фото - dementievskiy.livejournal.com)

Російський президент Володимир Путін заявив, що йому "відомо" про те, що американці виношують плани з перекидання військових на Курильські острови. Такі міркування він озвучив на зустрічі з керівниками світових інформагентств, відповідаючи на питання кореспондента японського ІА Kyodo, пише агентство Голос Америки.

"З приводу теоретичної можливості розміщення американських військ на цих островах, якщо припустити, що вони колись відійдуть під суверенітет Японії: ну так, така можливість існує", - заявив він.

При цьому він додав, що це нібито "випливає з договору і протоколів до нього", які росіянам "не показують, але ми в цілому знаємо їх зміст".

"Я зараз не буду деталізувати, хоча ці деталі мені відомі, але можливість розміщення на цих територіях американських військ є... Як буде ситуація розвиватися, ми не знаємо, це не від нас залежить, не ми ж ініціатори цього процесу. За цих умов теоретично навіть припустити, що сьогодні все було добре, а завтра там з'являться бази якісь, або елементи тієї ж ПРО - для нас це неприйнятно абсолютно", - зазначив Путін.

У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію, в якій зазначалося, що Токіо після укладення мирного договору отримає острова Хабомаї та Шикотан. Ідея передачі Японії спочатку двох островів обговорювалася в 2001 році на зустрічі лідерів РФ і Японії, проте після приходу до влади Дзюнітіро Коїдзумі цю ідею відклали.

Відносини Москви і Токіо довгі роки затьмарює відсутність мирного договору. Японія претендує на острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

У жовтні 2016 року голова японського МЗС Фуміо Кісіда заявив, що Токіо на переговорах з РФ домагається визнання приналежності Японії всіх островів південної частини Курил.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского