RU

Путін підписав закон про заборону усиновлення громадянами США

28.12.2012, 14:28
Путін підписав закон про заборону усиновлення громадянами США - Фото
Володимир Путін (фото - EPA)
Президент Росії Володимир Путін підписав закон, в якому у відповідь на прийнятий у США "закон Сергія Магнітського" вводяться заборони на усиновлення російських сиріт громадянами США і на роботу в Росії "політичних" НКО за участю володарів американського паспорта, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Прес-секретар президента Дмитро Пєсков підтвердив, що закон набуде чинності з 1 січня 2013 року. Днем раніше Путін запевнив, що підпише закон: "Я поки не бачу підстав, чому я не повинен його підписувати, хоча я повинен подивитися остаточний варіант і все там зважити".

До того Путін палко захищав ідею відповісти на санкції щодо російських чиновників і функціонерів, внесений в так званий "список Магнітського", забороною на усиновлення американцями російських сиріт на "великий" прес-конференції 20 грудня. При цьому Путін запевняв сотні  журналістів, які сиділи перед ним, що закон є ініціативою Держдуми, він же тексту не бачив і остаточне рішення прийме пізніше, коли прочитає його.

Між тим, за словами багатьох журналістів та експертів, "зовнішньополітичний" закон, формально внесений спікером і лідерами всіх чотирьох фракцій Держдуми, не міг не бути написаний в адміністрації президента з відома або за розпорядженням самого президента.

Російський закон, крім "антисирітської" статті, містить приблизно симетричну відповідь на "закон Магнітського", тобто візові, фінансові та майнові санкції проти посадових осіб США, які, на думку Москви, порушують права росіян. Крім того, в закон включена заборона на роботу в Росії неурядових організацій, які отримують гроші з США - а також тих, у яких працюють люди з паспортом США.

Раніше віце-прем'єр з соціальних питань Ольга Голодець направила лист президенту Путіну, в якому вказала, що закон суперечить цілому ряду міжнародних норм, у тому числі Віденській конвенції та Конвенції про права дитини, а також входить в протиріччя з російським Сімейним кодексом.

З критикою закону практично одночасно виступили відразу три міністри російського уряду: голова МЗС Сергій Лавров, голова міністерства освіти і науки Дмитро Ліванов та міністр з питань Відкритого уряду Михайло Абизов. Однак прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков запевнив, що більшість членів уряду "поділяють солідарність з позицією Держдуми".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини