RU

Путін-Медведєв: криза московського тандему

16.02.2009, 14:05

Президент РФ Дмитро Медведєв позбавив сцени Прем'єра Володимира Путіна: з вчорашнього дня у нього з'явилася своя телепрограма. В.Путін собі такого не дозволяв. Про це пише газета "La Repubblica", переклад якої наводить "InoPressa".

Що відбувається з Кремлем, запитує автор статті. Вчора Президент Д.Медведєв протягом 17 хвилин коментував на телеканалі "Росія" події тижня. Президент намагався бути розкутим і впевненим, але відчувалося, що він напружений. Він засудив тих, хто мінімізує труднощі, попередив, що не буде закривати очі на неспроможність державних чиновників, в тому числі і в уряді, який очолює В.Путін, наставник Д.Медведєва.

Як же сприйняв всі ці заяви той, кого й досі вважають наймогутнішою людиною Росії? Куди ж поділася колишня гармонія? І автор вважає, що ситуації чудово відповідає анекдотові: "Путін дарує Медведєву шикарний "Mercedes". Щасливчик стрибає від радості, прискіпливо оглядає автомобіль і бачить, що кермо відсутнє. Де ж воно? - Не хвилюйся, Дмитре, воно у надійних руках, - відповідає йому Путін".

Річ у тому, пише автор статті, що "тандем" Путін-Медведєв більше не функціонує. Вони перестали крутити педалі в одному темпі. Це стало помітно з часів конфлікту із Грузією: Д.Медведєв був більш публічним, ніж Прем'єр. Потім спалахнула світова криза, що розкрила ненадійність економічних структур країни і вагання владної верхівки. Воно було таке велике, що 11 січня Д.Медведєв звинуватив уряд у "неефективності".

Газова війна з Україною: Д.Медведєв намагався організувати саміт ЄС, а В.Путін, як справжній господар будинку, вирішив проблему за 10 годин шляхом прямих переговорів з українським Прем'єром Юлією Тимошенко. Нарешті, права людини. В.Путін вважає, що у цій сфері не можна йти на поступки. А Д.Медведєв має намір надати більше простору так званому громадському суспільству, відновивши діяльність президентської ради з прав людини і ввівши до його складу журналістку і голову однієї з структур "ЮКОСу" Ірину Ясіну. Коли голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу зачепив цю тему під час бесіди з В.Путіним, то отримав від Прем'єра вельми роздратовану відповідь, - пише автор статті.

Володимир Путін: біографія і добірка новин>>>

Дмитро Медведєв: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини