RU

Пряма трансляція інтронізації Папи Римського Франциска

19.03.2013, 10:31
Пряма трансляція інтронізації Папи Римського Франциска - Фото
Папа римський Франциск (фото - ЕРА)
У Ватикані вже все готово для початку інтронізації нового папи римського  Франциска. Гості зайняли свої місця в соборі Святого Петра і на прилеглій площі у Ватикані.

На урочисту церемонію, яка повинна початися о 10:30 за київським часом, прибули делегації з 132 країн, у тому числі - глави 34 держав. Всього сьогодні в Рим з різних країн світу прибуло більше мільйона чоловік. Тим часом на батьківщині Франциска - в Аргентині сотні тисяч католиків беруть участь у цілонічних чуваннях по всій країні перед месою, присвяченій зведенню на Святий престол аргентинського кардинала. Головна площа аргентинської столиці Буенос-Айреса раніше закрита для проїзду транспорту, на ній встановлені гігантські екрани, на яких транслюється інтронізація нового понтифіка.

Раніше Франциск в цілях економії попросив виготовити "перстень рибалки", один з головних символів папської влади, який буде вручений йому сьогодні на церемонії інтронізації, зі срібла, а не з золота. Зазвичай кільце, яке символізує, що папа є спадкоємцем апостола Петра, який був рибалкою, виготовляють із золота. Новий папа, назвався на честь ченця-аскета Фраціска Ассизького, вибрав серед представлених йому ескізів модель персня із зображенням Святого Петра з ключами, виконану відомим італійським майстром Енріко Манфріні, що заслужив прізвисько "папський скульптор".

Обрання аргентинця на пост папи римського для багатьох стало несподіванкою. Навіть незважаючи на те, що Хорхе Маріо Бергольо був другим претендентом на папський престол ще в 2005 році після смерті Іоанна Павла II, мало хто міг передбачити, що він стане новим папою. Вибори проходили в Сікстинській капелі, де - повністю відгороджені від зовнішнього світу - засідали 115 кардиналів Католицької церкви, що представляють 1,2 млрд. парафіян. На ухвалення рішення їм знадобилося два дні.
Досьє на Франциска

Папа римський Франциск: погляди і спосіб життя


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини