RU

Проти COVID-19. Учені говорять про ефект зеленого чаю, спіруліни й вітаміну D

24.06.2020, 11:28
Проти COVID-19. Учені говорять про ефект зеленого чаю, спіруліни й вітаміну D - Фото
Зелений чай (фото — pixabay.com)

Екстракти зеленого чаю, спіруліни та активна форма вітаміну D мають активність проти коронавірусу SARS-CoV-2. Такі дані щодо з'єднань і препаратів, які можуть так чи інакше сповільнювати поширення нової інфекції, опубліковані в чернетках двох досліджень в бібліотеці bioRxiv.org.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Учені з Індійського інституту науки, освіти і досліджень в Тіруванантапурам створили "псевдовірус" з білками SARS-CoV-2, заражали ним культури різних клітин в пробірці і перевіряли, як цей процес гальмується екстрактами зеленого чаю і спіруліни. Обидва блокували певною мірою проникнення вірусу через мембрану клітин, причому перший надавав краще інгібуючу дію, зв'язуючись з S1-ділянкою білкового шипа коронавірусу і тим самим блокуючи його взаємодію з рецептором АСЕ2 клітини - основними воротами проникнення патогена в клітку.

"Необхідні подальші дослідження, щоб зрозуміти точний механізм вірусного гальмування", - пишуть в Індії.

Спіруліна під мікроскопом (фото - прес-служба ESA)

Інша група дослідників з Сінгапуру взялася за пошук схвалених медичними регуляторами з'єднань, які володіли б тією чи іншою формою активності проти SARS-CoV-2. Зі 121 речовини/препарату сім (цитиколін, прохлорперазину малеат, іматинібу мезилат, декслансопразол, правастатин, тенофовір алафенамід і кальцитріол) були включені в список для перевірки.

Читайте також: У Німеччині випробували антидепресант проти коронавирірусу. Стверджують, що вбиває

Дослідники стверджують, що активна форма вітаміну D (кальцитріол) володіє "значною активністю" проти коронавірусу - кращою серед згаданих вище речовин. "Це відкриває шлях для розгляду терапії кільцевої профілактики контактів пацієнтів з SARS-CoV-2. Важливо, щоб наші результати були підтверджені як in vivo, так і в клінічних випробуваннях", - додали вони.

ДОВІДКА. Вітамін D - дешева і загальнодоступна дієтична добавка, яка в печінці та нирках перетворюється в кальцитріол. Він модулює імунні реакції для захисту від внутрішньоклітинних патогенів, включаючи респіраторні на зразок Mycobacterium tuberculosis. Володіє протизапальними властивостями.

"Інше дослідження показало зв'язок між дефіцитом вітаміну D і смертністю від COVID-19. Автори припустили, що добавка вітаміну могла б захистити від інфекції і поліпшити результат захворювання, і наші результати, безумовно, підтверджують цю гіпотезу", - пишуть автори.

ПРИМІТКА. Статті носять статус препринтів. Це означає, що результати поки не підтверджені незалежною експертною оцінкою, як це прийнято в науці, і тому їх не слід використовувати для клінічної практики або профілактики.

Читайте також: Китай допустив до випробувань на людях рекомбинантну вакцину проти SARS-CoV-2

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини