RU

Прокуратура погодилася зняти обвинувачення з Домініка Стросс-Кана

23.08.2011, 13:28
Прокуратура погодилася зняти обвинувачення з Домініка Стросс-Кана - Фото
40f901597310c653283122f92574bda3.jpg

Прокуратура погодилася зняти обвинувачення з Домініка Стросс-Кана

Прокуратура погодилася зняти обвинувачення з колишнього голови МВФ Домініка Стросс-Кана. Про це, повідомляє Agence France-Presse, в понеділок, 22 серпня, оголосили адвокати Стросс-Кана, що направили клопотання про припинення кримінального переслідування їх підзахисного.

Як повідомляє Lenta.ru, Домініка Стросс-Кана, що обіймав на той момент пост директора-розпорядника МВФ, було взято під варту в Нью-Йорку 14 травня 2011 року за підозрою в згвалтуванні покоївки готелю Sofitel - 32-річної Нафіссату Діалло. Стросс-Кан свою провину категорично заперечував.

Після арешту Стросс-Кан подав у відставку з посту голови Міжнародного валютного фонду. Спочатку Стросс-Кан утримувався в одній з нью-йоркських тюрем, однак потім суд змінив йому запобіжний захід на домашній арешт під заставу в $5 млн.

На початку червня стало відомо, що Нафіссату Діалло неодноразово брехала на допитах і надала владі США недостовірні відомості, що стосуються обставин її іміграції до цієї країни. 1 липня суд звільнив Стросс-Кана з-під домашнього арешту, взявши з нього зобов'язання з'явитися на засідання на першу вимогу. Тоді висувалися припущення, що зі Стросс-Кана буде знято і всі обвинувачення, однак суд закривати справу не став.

21 серпня в американських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що захист Стросс-Кана готує клопотання в прокуратуру про зняття обвинувачень з екс-голови МВФ. У клопотанні, за даними ЗМІ, адвокати Стросс-Кана мали намір навести подробиці справи, що раніше не розкривалися, які примушують засумніватися у свідченнях покоївки.

Окрім кримінальної справи у відношенні Стросс-Кана, покоївка готелю Sofitel, що вважає себе постраждалою, подала проти колишнього голови МВФ цивільний позов, домагаючись від нього виплати компенсації, сума якої не розголошується.

Адвокати Нафіссату Діалло після того, як стало відомо про рішення прокуратури Манхеттена зняти обвинувачення зі Стросс-Кана, оголосили про намір звернутися до одного з французьких судів. Вони планують притягти до відповідальності заступника мера міста Сарсель (Sarcelles), який, зі слів адвокатів покоївки, вчинив тиск на свідка, що мав намір дати свідчення у справі Стросс-Кана. Позов, заявив захист Діалло, буде подано у французький суд вранці у вівторок, 23 серпня.

Французькі суди вже розглядають один позов у відношенні Стросс-Кана - колишнього голову МВФ звинуватила в спробі згвалтування французька письменниця і журналистка Трістан Банон.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини