RU

Прикордонники РФ відкрили вогонь по судну Грінпіс

18.09.2013, 14:45
Прикордонники РФ відкрили  вогонь по судну Грінпіс - Фото
Фото: greenpeace.org
Двоє активістів Грінпіс інтернешнл були заарештовані під час мирної акції на платформі "Прирозломна" ​​у Печорському морі при спробі російської берегової охорони зупинити протест на захист Арктики. Прикордонники відкрили попереджувальний вогонь, одинадцять разів вистріливши в повітря поблизу криголама Грінпіс "Арктік Санрайз". Про це повідомляє пре -служба Грінпіс.

Зараз на "Прирозломна" ​​немає жодного активіста, криголам Грінпіс знаходиться в районі платформи. Берегова охорона повідомила про намір піднятися на "Арктік Санрайз", проте капітан корабля Грінпіс відмовився приймати інспекцію. Грінпіс інтернешнл підкреслює, що такий абордаж безпідставний і незаконний.

"Російська берегова охорона застосувала неприйнятний рівень сили, захищаючи платформу компанії Газпром. Всі спроби зупинити мирний протест застосуванням вогню повинні припинитися негайно, - заявив Бен Аллейф, керівник Арктичного проекту Грінпіс інтернешнл. - Реальна загроза виходить не від Грінпіс, а від нафтогазових корпорацій, в тому числі таких як Газпром, які ігнорують ризики нафтового освоєння цього крихкого регіону і не готові видобувати нафту в таких умовах".

Тим часом, у ФСБ Росії заявляють, що попереджувальну стрілянину російських прикордонників по криголаму Грінпіс спровокували самі екологи. За твердженням відомства, активісти Грінпіс не підкорялися законним вимогам берегової охорони, а їх дії загрожували безпеці об'єкта Газпрому. Двоє затриманих доставлено на борт російського прикордонного корабля "Ладога".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини