RU

Придністров'я вимагає від Молдови засудити "агресію Грузії"

13.08.2008, 09:18

Придністров'я, яке відокремилося від Молдови на початку 1990-х років одночасно із виходом Абхазії та Південної Осетії з-під контролю Тбілісі, заявило про відмову від контактів із Кишиневом доти, доки той не засудить "агресію Грузії", йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства самопроголошеною республіки, передає "Reuters".

"Придністровська сторона заявляє про введення мораторію на контакти (із Молдавією) до рішучого та безумовного засудження молдавським керівництвом агресії Грузії", - йдеться у заяві.

Міністерство закордонних справ та європейської інтеграції Молдови поширило раніше повідомлення для друку, в якому говориться, що Кишинів приєднується до заяви Франції, яка зараз головує у Європейському союзі "про погіршення ситуації у Південній Осетії".

У заяві ЄС міститься заклик припинити насильство і відновити перемовини між сторонами із метою політичного врегулювання кризи при дотриманні суверенітету і територіальної цілісності Грузії.

У заяві придністровського МЗС Молдова звинувачується у тому, що наслідує приклад Грузії, намагаючись "змінити формат перемовин і звести до мінімуму роль Росії" і "створити умови для силового розв'язання конфлікту".

Придністров'я наполягатиме на новій угоді про "гарантії миру, стабільності і безпеки у регіоні", - йдеться у заяві.

Президент Молдови, який зараз перебуває у відпустці закордоном, наразі ніяк не відреагував на події у Грузії.

Придністров'я, як і Абхазія з Південною Осетією, оголосило про незалежність після розпаду Радянського Союзу і збройного конфлікту з Молдовою. Кишинів пропонує регіону автономію у формі республіки, але Тирасполь наполягає на рівноправності сторін.

Детальніше про грузинсько-осетинський конфлікт >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини