RU

При збірці ракети "Протон-М", яка впала, переплутали плюс і мінус

09.07.2013, 15:17
При збірці ракети
Момент падіння ракети
Ракета-носій "Протон-М" з трьома супутниками "Глонасс-М" впала на космодромі "Байконур" через людський фактор. Комісія з розслідування аварії встановила, що при складанні ракети неправильно підключили датчик кутових швидкостей. При його приєднанні були переплутані полюса.

В результаті того, що при монтажі були переплутані місцями плюс і мінус, система управління ракети отримувала некоректні дані про орієнтацію "Протона-М" в просторі.

"Протон-М" стартував з 81-го майданчика космодрому "Байконур" 2 липня 2013 року. Майже відразу після відриву від стартового столу вона різко відхилилася від траєкторії польоту. Ракета завалилася на бік і стала розпадатися в повітрі. Після цього "Протон-М" впав в 2 кілометрах від місця старту і вибухнув.

Виробництво ракети-носія і трьох супутників "Глонасс-М", а також організація їх запуску обійшлися Росії приблизно в 4 мільярди 400 мільйонів рублів.

Послуги із запуску космічних апаратів за допомогою ракет-носіїв "Протон-М" і розгінних блоків "Бриз-М" здійснює Компанія ILS. Виробником ракет "Протон-М" і розгінних блоків "Бриз-М" є космічний центр імені Хрунічева.

Джерело: канал Вісті.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини