RU

Президентові Єгипту загрожує імпічмент

23.11.2012, 13:21
Президентові Єгипту загрожує імпічмент - Фото
На вулицях Каїра вже відбулися зіткнення демонстрантів з поліцією після нової ініціативи президента (фото - ЕРА)

Конституційний суд Єгипту вивчає питання про можливе винесення імпічменту президенту країни Мухаммеду Мурсі за порушення присяги і підрив конституційних засад, - передає канал Вести.

Як повідомив один з представників суду, вперше в історії Єгипту "судді готуються скористатися своїм правом щодо зміщення глави держави після того, як він потоптав закони і конституцію".

У четвер Мухаммед Мурсі оприлюднив нову конституційну декларацію, закріпивши за собою виняткові повноваження, головним чином в області законодавства, і, по суті, поставивши себе вище за судову владу.

Згідно з нормами міжнародного конституційного права, процедура відсторонення глави держави може бути запущена конституційним судом на спеціальних підставах: наприклад, за державну зраду та інші тяжкі кримінальні злочини, а також за порушення Конституції.

Складність єгипетської ситуації полягає в тому, що основний закон країни не діє з березня 2011 року: тоді після революції і відставки президента Хосні Мубарака Вища рада Збройних сил республіки призупинила дію колишньої Конституції, а нова так досі і не напрацьована.

Тим часом десятки єгипетських опозиціонерів, серед яких Амр Муса, Мухаммед аль-Барадеї, Хамдін Саббаха та інші, провели ввечері в четвер екстрену нараду в штаб-квартирі найстаршої в країні партії Аль-Вафд, вимагаючи від Мурсі скасувати його конституційну декларацію. Вони також закликали до національного діалогу, щоб сформувати нову конституційну комісію, від чого Мурсі раніше відмовлявся. У нині діючій комісії залишаються тільки ісламісти. "Закликаємо людей вийти сьогодні на вулиці на знак протесту проти рішення Мурсі", - заявили вони.

В даний час єгипетські опозиціонери вивчають декілька сценаріїв подальших дій: початок загальної акції громадянської непокори по всій країні, або безстрокові страйки на Тахрірі та інших центральних площах у провінціях країни, або винесення вотуму недовіри Мурсі із заявою про втрату ним легітимності.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини