RU

Президентом Ірану обрано реформатора Хасана Рухані

15.06.2013, 20:33
Президентом Ірану обрано реформатора Хасана Рухані - Фото
Хасан Рухані (фото - EPA)

Переможцем президентських виборів в Ірані був оголошено 64-річного священнослужителя Хасана Рухані, який вважається за місцевими мірками поміркованим реформатором.

Міністерство внутрішніх справ Ірану повідомило, що за Рухані проголосували більше 18 мільйонів виборців, тобто більше 50%. Для перемоги в першому турі Рухані треба було набрати більше 50,1% голосів. Таким чином, вибори президента Ірану можна вважати такими, що відбулися.

За інформацією іранського МВС, явка на виборах була високою - майже 73%. Право голосу в Ірані мають близько 50 мільйонів жителів.

Ліберальні богослови і переконані реформатори, так само як і відверті ставленики президента Махмуда Ахмадінежада, у виборах не брали участь. Їх відсторонила Рада вартових конституції, що складається із представників духовенства і наділена необмеженим правом зняття неугодних кандидатів.

Незадовго до дня голосування Рухані став публічно висловлюватися за відновлення діалогу із Заходом, обіцяв звільнити політв'язнів і дещо пом'якшити цензуру. На його бік перейшли ті, хто хотів голосувати за єдиного кандидата, пов'язаного з табором реформаторів - Мохамада Резу Арефа. Ареф зняв свою кандидатуру у вівторок, як він заявив, за порадою екс-президента Мохамада Хатамі.

Виборний президент Ірану займає підлегле становище відносно до духовного лідера Ісламської Республіки, яким наразі є аятола Алі Хаменеї.

На нинішніх іранських виборах балотувалися шість кандидатів, які пройшли попередній відбір: Рухані, мер Тегерана Бакар Калібаф, представник Ірану на переговорах із ядерної проблеми Саїд Джалілі, колишній командувач Корпусом вартових ісламської революції Мохсен Резаї, екс-глава МЗС Алі Акбар Велаяті і колишній міністр телекомунікацій Мохамад Гаразі.

Всі кандидати вважаються прихильниками аятоли Хаменеї. Той закликав громадян голосувати активно, але жодного з кандидатів прямо не підтримав.

За матеріалами: Російська служба Бі-бі-сі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини