Президентом Естонії знову став Тоомас Хендрік Ільвес


Парламент Естонії переобрав президентом країни Тоомаса Хендріка Ільвеса. Син біженців від радянської влади і колишній журналіст радіо Свобода залишиться на високій, але переважно церемоніальній президентській посаді ще на п'ять років.
За 57-річного Ільвеса проголосували 73 з 101 депутата Рійгікогу - парламенту Естонії. Єдиним суперником Ільвеса був колишній канцлер міністерства закордонних справ, нині депутат Європарламенту 47-річний Індрек Таранд, - передає Бі-бі-сі.
Таранда підтримувала лише Центристська партія, чия фракція в парламенті нараховує 26 осіб. До центристів вороже ставляться всі три інших фракції, і тому можливостей зібрати коаліцію хоча б для того, щоб не програти в першому ж турі, у Таранда було дуже замало.
Вперше Ільвес був обраний президентом країни колегією вибірників у вересні 2006 року. Президента Естонії обирає парламент або, якщо жодному з кандидатів не вдається набрати дві третини голосів, до діла береться колегія вибірників, що складається з депутатів парламенту і представників муніципалітетів.
Посада президента Естонії є, в основному, церемоніальною. Головна його функція в повсякденній політиці - проголошення законів, після чого вони офіційно набирають чинності. Президент може відхилити закон, і Ільвес не раз користувався цим правом.
Крім того, при зміні уряду президент пропонує парламенту кандидатуру прем'єра - але, за традицією, обов'язково ту кандидатуру, яку заздалегідь оберуть учасники урядової коаліції. Потім, після голосування, президент затверджує уряд.
Президент, згідно з конституцією, "представляє Естонську Республіку в міжнародних відносинах" - але визначає зовнішню політику не він, а МЗС.
Комментарі