RU

Президентом Естонії знову став Тоомас Хендрік Ільвес

30.08.2011, 09:39
Президентом Естонії знову став Тоомас Хендрік Ільвес - Фото
241f51e68322b3807fbda0b6f96bf12a.jpg

Президентом Естонії знову став Тоомас Хендрік Ільвес

Парламент Естонії переобрав президентом країни Тоомаса Хендріка Ільвеса. Син біженців від радянської влади і колишній журналіст радіо Свобода залишиться на високій, але переважно церемоніальній президентській посаді ще на п'ять років.

За 57-річного Ільвеса проголосували 73 з 101 депутата Рійгікогу - парламенту Естонії. Єдиним суперником Ільвеса був колишній канцлер міністерства закордонних справ, нині депутат Європарламенту 47-річний Індрек Таранд, - передає Бі-бі-сі.

Таранда підтримувала лише Центристська партія, чия фракція в парламенті нараховує 26 осіб. До центристів вороже ставляться всі три інших фракції, і тому можливостей зібрати коаліцію хоча б для того, щоб не програти в першому ж турі, у Таранда було дуже замало.

Вперше Ільвес був обраний президентом країни колегією вибірників у вересні 2006 року. Президента Естонії обирає парламент або, якщо жодному з кандидатів не вдається набрати дві третини голосів, до діла береться колегія вибірників, що складається з депутатів парламенту і представників муніципалітетів.

Посада президента Естонії є, в основному, церемоніальною. Головна його функція в повсякденній політиці - проголошення законів, після чого вони офіційно набирають чинності. Президент може відхилити закон, і Ільвес не раз користувався цим правом.

Крім того, при зміні уряду президент пропонує парламенту кандидатуру прем'єра - але, за традицією, обов'язково ту кандидатуру, яку заздалегідь оберуть учасники урядової коаліції. Потім, після голосування, президент затверджує уряд.

Президент, згідно з конституцією, "представляє Естонську Республіку в міжнародних відносинах" - але визначає зовнішню політику не він, а МЗС.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини