RU

Президента Румунії звинуватили у зраді батьківщині і геноциді

11.06.2010, 17:45

Президента Румунії Траяна Бесеску звинуватили у зраді батьківщини і геноциді румунського народу. Відповідну скаргу подав сьогодні до прокуратури при Вищому суді касації і юстиції депутат Європарламенту і голова партії "Велика Румунія" Корнеліу Вадим Тудор.

"Сьогодні я подав заяву проти Бесеску, якого звинувачую у геноциді і державній зраді у вигляді підриву національної економіки. Документ прийнятий і зареєстрований у прокуратурі при Вищому суді касації і юстиції Румунії", - заявив К.Тудор, якого цитує ПРАЙМ-ТАРС.

Він закликав Т.Бесеску, який був переобраний на новий п'ятирічний термін у листопаді минулого року, добровільно піти у відставку. "Його відхід з політичної сцени дасть Румунії шанс вийти із кризової ситуації. В іншому випадку буде все гірше і гірше", - впевнений К.Тудор.

Раніше у "соціальному геноциді" уряд Румунії на чолі з Емілем Боком звинуватила опозиція. Це сталося після того, як виступаючи у парламенті Е.Бок визнав, що країна опинилася у найважчій за останні 60 років економічній кризі. У зв'язку з цим уряд узгодив із МВФ пакет антикризових заходів, що передбачає значне зниження зарплат, пенсій, згортання соціальних програм, скорочення сотень тисяч держслужбовців, інші непопулярні заходи. Умовляння Т.Бесеску, що, "затягши пояси, румуни зможуть уникнути катастрофи, що осягла Грецію", не переконали більшість румун, які і без того живуть дуже скромно.

У травні країна вступила у смугу соціальних потрясінь: профспілки почали у Бухаресті та інших містах багатотисячні демонстрації протесту. Незважаючи на протидію влади, вони досі тривають. Опозиція, користуючись цим невдоволенням, жорстко критикує владу і добилася розгляду у парламенті 15 червня питання вотуму недовіри уряду Е.Бока.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини