RU

Президент Німеччини пішов у відставку через корупційний скандал

17.02.2012, 14:04
Президент Німеччини пішов у відставку через корупційний скандал - Фото
Ангела Меркель и Крістіан Вульф
Президент Німеччини Крістіан Вульф оголосив про свою відставку в прямому телеефірі у п'ятницю вдень.

Як повідомляє Бі-бі-сі, таке рішення Вульф прийняв у зв'язку з втратою довіри до нього з боку власного народу. "Розвиток подій останніх декількох днів і тижнів показав, що довіра до мене сильно підірвана, і ефективність моєї роботи на посту голови держави серйозно знизилася", - підкреслив Вульф.

Нагадаємо, президента Німеччини підозрюють у перевищенні повноважень. Раніше прокурори направили в нижню палату парламенту запит про зняття з Вульфа імунітету від кримінального переслідування. Політика підозрюють в отриманні банківського кредиту в його бутність прем'єр-міністром землі Нижня Саксонія. Кредит у сумі 500 тис. євро був отриманий президентом у знайомих бізнесменів на пільгових умовах для будівництва будинку. Виступаючи в бундестазі, Вульф приховав цей факт. Раніше ЗМІ повідомляли про безкоштовні відпустки президента на приватних віллах та отриманні ним незаконних привілеїв.

Німецький друк називає нинішню політичну кризу безпрецедентною в історії країни після Другої світової війни.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що глибоко жалкує про відставку Вульфа, яка показує, що він все ж ставив інтереси країни вище своїх власних.

Канцлер підкреслила, що будуть проведені консультації з представниками партій з приводу кандидата на вакантну посаду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини