RU

Президент Естонії: Захід надмірно поступається РФ щодо України

02.04.2015, 11:00
Президент Естонії: Захід надмірно поступається РФ щодо України - Фото
Тоомас Хендрік Ільвес (фото - ЕРА)
Європа не готова реагувати на агресивні дії Росії, а багато європейських країн скорочують витрати на оборонний сектор, незважаючи на домовленості на саміті в Уельсі про збільшення фінансування. Про це заявив президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес в інтерв'ю Delfi.

"Ми читаємо в газетах, що німецька армія на навчаннях використовує мітли, тому що в них немає зброї, і це показує, що ми не готові. Тільки через рік Європа вирішила, що необхідно протистояти пропаганді. Після мого візиту на Брюссельський форум мені стало ясно одне - якщо західні лідери знали, як реагувати, коли Радянський Союз проводив якісь неправомірні дії, то в даний час чиновники не знають, як реагувати, якщо Росія веде вторгнення за межами своєї території, вони воліють мовчати", - сказав Ільвес.

У той же час президент підкреслив, що Естонія захищена як ніколи раніше, але Захід надмірно поступається Росії в українському питанні. "Однак головне питання в тому, що ми в НАТО, а Україна - ні. Україні Альянс не допоможе, оскільки вона не є його членом. Крім того, НАТО не допоможе Фінляндії та Швеції. Це Расмуссен чітко сказав три роки тому, коли він був генеральним секретарем НАТО", - сказав Ільвес.

Президент також підкреслив, що не варто турбуватися про місто Нарва, де живе багато етнічних росіян і яке нібито може стати наступною метою "зелених чоловічків". "Російська меншість є в Україні, також вона є в Естонії, Латвії та Литві. Але якщо шахтар в Донбасі заробляє від 150 до 200 євро на місяць, то етнічні росіяни в Естонії на шахті заробляють від 1500 до 2000 євро на місяць. Це велика різниця. Жителі Нарви переходять через річку в сусідню країну - а вони роблять це часто, тому що там все дешевше, - і бачать, який там рівень державних послуг та якості життя. Якщо ви живете в Нарві, ви можете працювати де завгодно в Європі, якщо ви живете в Івангороді, то вам спочатку треба отримати візу в Санкт-Петербурзі", - додав Ільвес.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини