RU

Президент США попередив націю про можливий дефолт

26.07.2011, 09:33
Президент США попередив націю про можливий дефолт - Фото
a0cc8109442c2a21bd9b0e75ba9fa673.jpg

Президент США попередив націю про можливий дефолт

Президент США Барак Обама звинуватив консервативне крило Республіканської партії у підриві угоди, покликаної не допустити дефолту, який може оголосити американський уряд в зв'язку із неможливістю виплати за своїми борговими зобов'язаннями. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Після того, як спочатку республіканці, а потім демократи представили в понеділок свої програми з уникнення дефолта, Обама виступив з екстреним зверненням до нації, яке транслювалося у вечірньому ефірі всіх основних телеканалів США, порушивши програмну сітку. До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленої законом межі в 14,3 трлн. доларів, і у Білого дому та конгресу лишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.

Виступаючи в Білому домі, Обама сказав, що республіканці готові погодитися на підвищення рівня боргу лише за умови різкого скорочення бюджету, тоді як він наполягає на тому, що бюджетні скорочення повинні супроводжуватися збільшенням податків для багатих американців.

"По суті справи, республіканці в палаті представників дали зрозуміти, що вони проголосують за те, щоб Америка уникла першого в своїй історії дефолту, тільки якщо ми погодимося з їх програмою, яка передбачає лише глибокі скорочення бюджетних витрат", - заявив він.

Питання про підвищення максимального рівня боргу зазвичай не викликало серйозних суперечок в конгресі США, але в цьому році республіканці відмовляються прийняти збільшення боргу без серйозних скорочень бюджетного дефіциту. При цьому республіканці не погоджуються на введення нового прибуткового податку, а демократи хочуть будь-що зберегти соціальні програми для бідних та літніх американців і державну пенсійну систему.

У своєму телезверненні Обама заявив про те, що протягом останніх тижнів він та спікер палати представників, республіканець Джон Бейнер, намагалися досягти компромісу. Зі слів Обами, цей компроміс не влаштовує багатьох республіканських конгресменів, що наполягають на підході, при якому "найбагатші американці і найбільші корпорації не повинні були б внести жодного внеску в надання допомоги бюджету".

Одразу після американського президента із зверненням до нації виступив і Джон Бейнер. Він звинуватив Обаму в тому, що той хоче отримати "незаповнений чек" для покриття бюджетного дефіциту, і заявив, що часи необмежених витрат для американської адміністрації закінчилися.

Переговори між президентом Обамою та лідерами республіканців і демократів в палаті представників і сенаті про підвищення максимального рівня боргу країн і скорочення дефіциту бюджету продовжуються вже декілька тижнів. Декілька разів ці переговори заходили в глухий кут і припинялися. Якщо учасникам переговорів і вдасться виробити компромісний план, то для того, щоб цей план набув сили закону, він повинен бути схвалений обома партіями і обома палатами конгресу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини