RU

Президент Польщі у квітні відвідає Катинь

10.02.2011, 13:45
Президент Польщі у квітні відвідає Катинь - Фото
4ec416211fe59d0185f13082a255f863.jpg

Президент Польщі у квітні відвідає Катинь
Президент Польщі Бронислав Коморовський збирається відвідати меморіал у Катині в 71-шу річницю трагедії і через майже рік після авіакатастрофи, в якій загинув його попередник на посту глави держави Лєх Качиньський.

Радник Президента Томаш Наленч заявив, що Б.Коморовський планує здійснити цю поїздку разом із родичами польських офіцерів, розстріляних у Катині, - передає "Deutsche Welle".

За словами Т.Наленча, авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня 2010 року, в якій загинув тогочасний Президент Польщі Л.Качиньський, сталася саме тому, що Л.Качиньський і багато інших поляків хотіли відвідати Катинь, щоб вшанувати пам'ять жертв скоєного там злочину. Однак "драматична катастрофа під Смоленськом затулила собою ті заходи, і після 10 квітня про них вже практично не говорили", - наголосив радник Б.Коморовського.

"Зараз новий глава польської держави вирішив вшанувати пам'ять жертв Катиньської трагедії, зокрема виконати "катиньську місію", перервану смоленською катастрофою", - зазначив Т.Наленч.

Восени 1939 року на територію СРСР були інтерновані понад 14 тисяч польських офіцерів. У 1943 році, після окупації німецькими військами західних районів СРСР, з'явилися повідомлення про те, що співробітники НКВД розстріляли польських офіцерів у Катиньському лісі у 14 кілометрах на заході від Смоленська. Радянська комісія у 1944 році звинуватила у цьому розстрілі німецьку сторону. Пізніше владу Росії визнали, що за розстріл польських офіцерів несе відповідальність радянське керівництво.

Аварія літака Президента Польщі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини